13.09.2023 17:14

Італія до кінця року поступиться Франції світовим лідерством у виробництві вина

версія для друку
13.09.2023 17:14

Виробництво вина в Італії цьогоріч упаде на 12% через те, що екстремальні погодні умови та грибкові захворювання серйозно уразили місцеві виноградники.

Про це повідомляє Reuters.

«Виробництво вина в Італії, схоже, скоротиться на 12% цього року до рівня нижче 44 мільйонів гектолітрів після того, як екстремальні погодні умови та грибкові захворювання серйозно уразили виноградники», - йдеться у повідомленні,

Це означає, що Італія втратить позицію найбільшого виробника вина у світі та вперше за дев’ять років поступиться Франції.

Очікується, що виробництво впаде приблизно на 20% у центральних регіонах і майже на третину на півдні країни через поєднання поганих погодних умов і впливу грибка під назвою plasmopara viticola. При цьому на півночі Італії фіксується невелике зростання виробництва – на рівні на 0,8%.

Грибок, що уражає лозу, викликає хворобу під назвою несправжня борошниста роса винограду.

«Врожай дуже складний, перш за все, внаслідок змін клімату, які наприкінці весни та на початку літа викликали патогенні захворювання, а також повені, град і посуху», – розповів очільник асоціації експертів-виноробів Assoenologi Ріккардо Котарелла.

Однак, за його словами, це не позначиться на якості вина: «З урожаю 2023 року ми, безумовно, отримаємо вина гарної якості».

За словами Лівіо Проєтті, надзвичайного комісара ISMEA, зниження виробництва також не має викликати тривоги, оскільки наявні запаси перевищують 49 мільйонів гектолітрів, що є найкращим показником за останні шість років.

Нагадаємо, впродовж минулого року Італія експортувала до росії вина власного виробництва на 172 мільйони євро, що є рекордним показником з початку ведення статистики.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування