13.03.2018 13:00

Євродепутати незадоволені системою дотацій українського АПК

версія для друку
13.03.2018 13:00

У політиці Європейського Союзу щодо підтримки та субсидування країн, які потребують допомоги, виникли нові протиріччя. На цей раз мова йде про те, як Україна реалізує внутрішню дотаційну політику агропромислового комплексу.   Під час круглого столу, який відбувся  в Європейському парламенті,  депутати Фульвіо Мартушчелло та Альберто Сіріо ініціювали дискусію на тему непрозорості розподілу державних дотацій в українському АПК.

Зокрема, євродепутати бачать у схемі розподілу ознаки корупції та вважають, що це може негативним чином вплинути на виділення Україні нового траншу фінансової допомоги ЄС.  

Європейський Союз завжди бачив і бачить в майбутньому Україну своїм стратегічним партнером. ЄС і МВФ вже багато років виділяють фінансову допомогу на реформування та підтримку важливих політико-економічних сфер України. Так, в 2015 році ЄС виділив Україні в рамках програми макро фінансової допомоги € 1,8 млрд, а МВФ - $ 17,5 млрд.

Ані  в першому, ані в другому випадку Україна не змогла отримати гроші в повному обсязі через те, що не виконала вимоги ЄС і МВФ до встановленого терміну, в тому числі пов'язані з впровадженням антикорупційних реформ.   Дискусія в Європарламенті не випадково ініційована саме зараз. 28 лютого 2018 року Єврокомісія погодила для України новий пакет макро фінансової допомоги в розмірі €1 млрд двома траншами по € 500 млн кожен.  

Якщо в найближчі місяці пропозицію Єврокомісії схвалять Європарламент і Рада Європи, перший транш Україна зможе отримати вже в липні-вересні поточного року. Нові вимоги ЄС як і попередні будуть пов'язані з боротьбою з корупцією в Україні.  

«Нові вимоги ЄС щодо виділення фінансової допомоги Україні будуть пов'язані, в тому числі з використанням реальних інструментів боротьби з корупцією. Кошти, надані Україні з Брюсселя, включають гроші платників податків ЄС. Ось чому ми уважно стежимо за тим, як Україна виконує свої зобов'язання і в цілому реалізує державну політику», - заявив депутат Європарламенту Фульвіо Мартушчелло.

«В умовах обмеженості бюджетних коштів на підтримку українських аграріїв дотаційні програми повинні бути спрямовані на захист інтересів тих учасників сектора, які дійсно їх потребують. Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому будуть збудовані відкриті та прозорі відносини між бізнесом і владою в Україні, як це працює в Європі та інших розвинутих країнах», - заявив Альберто Сіріо.  

 ІЦ УАК за матеріалами infoindustria    

     

Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування