З моменту запуску філії «Бессарабська» у 2022 році підрозділ відвантажив на воду більше мільйона зернових.
«Бессарабська» – наймолодша філія «НІБУЛОНу», що реалізовується в місті Ізмаїл на річці Дунай, святкує перший мільйон експорту.
Філію, чиї потужності в потенціалі складають 300 тис. тонн на місяць, називають на ринку не інакше як символом стійкості, адже вона забезпечила можливість стабільного експорту «НІБУЛОНу» під час війни в умовах несталої роботи зернового коридору.
Слід зауважити, що філія обслуговує інтереси широкого кола малих і середніх агровиробників. Закупівельна діяльність «НІБУЛОНу» в інтересах Ізмаїлу охоплює Житомирську, Київську, Сумську, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську, Кіровоградську, Хмельницьку та Тернопільську області та, звісно, південь України.
Зараз «Бессарабська» демонструє поступове зростання показників. З січня до травня 2022 року вдалося збільшити експорт на 44 % зі 100 тис. тонн до близько 190 тис. тонн на місяць. У планах філії зробити 200 тис. тонн уже в червні.
Зростання експорту стає можливим завдяки планомірним інвестиціям, які повинні сягнути до $50 млн і спрямовані як на формування вагомих потужностей зберігання філії, так і переробку зернових на борошно для подальшого експорту продукції з доданою вартістю. Це дуже важливо для дунайського регіону, де відсутні ємності для зберігання й накопичення, що суттєво погіршує вивантаження. Після реалізації інвестиційного проекту філія зможе відвантажувати до 60 вагонів збіжжя на добу.
"Для продовження розбудови інфраструктури філії «Бессарабська» наразі критично важливо отримати позитивне рішення Міжвідомчої координаційної ради з питань реалізації в Україні Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.
Ми сподіваємося, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України найближчим часом розгляне питання філії «Бессарабська» як об’єкту, що успішно пройшов оцінку транскордонного впливу на довкілля за процедурою дотичної держави – Румунії.
Щиро дякуємо нашим українським і міжнародним партнерам за допомогу у створенні перевантажувального термінала в місті Ізмаїл: Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за грант в межах ініціативи AGRI-Україна; румунській стороні за підтримку в рамках Шляхів солідарності; Віце-прем'єр-міністру з відбудови України Олександру Кубракову, його заступнику Юрію Васькову та всій команді Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури. Висловлюємо їм глибоку подяку та щире сподівання на подальшу ефективну співпрацю!" - зазначили в компанії.
ІЦ УАК за матеріалами прес-служби "НІБУЛОНу"