01.03.2019 12:00

Фермери - бізнес або соціальний проект?

версія для друку
01.03.2019 12:00

Генеральний директор УАК Павло Коваль дав коментар виданню Аргументы и Факты в Украине. У статті  "С какими проблемами борются украинские фермеры" він акцентує увагу на тому, що в  2018 році в нашій країні була окрема програма держпідтримки, розрахована виключно на підтримку фермерських господарств у розмірі 1 млрд грн.

Але практика освоєння і ефективність використання цих коштів за результатами фінансового року повинна бути набагато краще. Частка використання «фермерського мільярда» за 2018 р. склала близько 9%. Могла б вся запланована сума стати фінансовим важелем для розвитку фермерства? Питання риторичне. Підтримку наших фермерів і фермерів у європейських країнах важко навіть порівнювати. Тільки пряма держдопомога з розрахунку на 1 га в середньому становить там майже 259 євро / га, в Україні ж - близько 5 євро / га запланованих коштів, а освоєних - і того менше.

На думку Павла Коваля, складність ситуації посилюється останнім часом спробою деяких політичних сил, експертів і частини аграріїв сформулювати в чинному законодавстві фермерство як основу аграрного устрою України. Він вважає такі спроби, як мінімум, передчасними, а в довгостроковій перспективі - навіть економічно небезпечними.

Детальніше http://www.aif.ua/money/economy/s_kakimi_problemami_boryutsya_ukrainskie_fermery

ІЦ УАК за матеріалами Аргументы и Факты

   

Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування