02.04.2025 17:24

Комерційні господарства мають дотримуватися закритого режиму роботи для убезпечення від ящуру

версія для друку
02.04.2025 17:24

Закритий режим роботи комерційного господарства - надійний метод убезпечення поголів’я від низки інфекційних хвороб, зокрема ящуру.

Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої чи свійської тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30-денний карантин).

Також вірус ящуру може переноситися з кормами, інвентарем, транспортом, на взутті й одязі персоналу і навіть вітром.

У спільній з європейським проектом EU4SaferFood інфографіці наочно зображені всі можливі шляхи зараження ящуром.

Нагадуємо, що ящур – це вірусна хвороба, спільна для людей і тварин, що призводить до вибраковування всього поголів’я. Україна наразі є вільною від ящуру, проте в сусідніх країнах він фіксується.

У разі підозри щодо наявності хвороби у свійських тварин необхідно негайно повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби у вашому регіоні.

 

Вебінар: ризик занесення ящуру та блутангу ВРХ для українських ферм — що потрібно знати та як реагувати

Українські молочні ферми під подвійним ризиком епізоотій. З одного боку, з відновленням льоту кровосисних комах зростає ризик занесення в Україну блутангу, що у січні 2025 року досягнув північних регіонів Польщі. З іншого – ще більш загрозливий ящур, вже 8 спалахів якого підтверджені від початку березня 2025 року на фермах Угорщини та Словацької Республіки. Оскільки спалахи цих висококонтагіозних хвороб не фіксувалися в Україні вже понад 30 років, учасники галузі потребують термінових інформаційних заходів для підвищення обізнаності щодо симптомів, наслідків, шляхів запобігання інфікуванню та чіткого алгоритму дій у випадку підозри чи факту хвороби.

За оцінками Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA), спалахи блутангу та ящуру можуть викликати в уражених країнах збитки на мільйони євро лише за кілька місяців. Раннє виявлення та лікування мають вирішальне значення для збереження здоров’я ВРХ, зменшення фінансових втрат і забезпечення стабільності роботи ферм.

Тому Держпродспоживслужба України, Комітет безпечності харчових продуктів і ветеринарії Громадської Ради Держпродспоживслужби у співпраці з Асоціацією виробників молока (АВМ) та Консультаційним центром АВМ ініціюють безкоштовний вебінар для молочної спільноти України, щоб актуалізувати інформацію про стан поширенням ящуру та блутангу у ЄС, ризики для України, симптоми захворювань, ефективні заходи профілактики й алгоритм дій для господарств і для представників служби на місцях у випадку підозри чи підтвердження спалаху.

Деталі заходу: 

Формат: Онлайн (Zoom)

Дата: 07.04.2025 12:00-14:00

Основні теми вебінару:

  • Поточна ситуація з поширенням ящуру й блутангу у Європі та ризики для України.
  • Симптоми та діагностика захворювань.
  • Алгоритм дій для господарств і представників Держпродспоживслужби у разі підозри чи факту спалаху.
  • Потенційні наслідки для зовнішньої торгівлі.
  • Досвід Нідерландів у боротьбі із блутангом.
  • Регулювання та заходи контролю згідно з чинною Інструкцією.
  • Як мінімізувати економічні втрати у разі спалаху.
  • Біобезпека на підприємствах.

Спікери:

  • Володимир Кустуров, заступник голови Держпродспоживслужби, виконувач повноважень головного державного ветеринарного інспектора України;
  • Олексій Клименок, начальник відділу здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини;
  • Мар'ян Троцький, керівник Комітету безпечності харчових продуктів і ветеринарії Громадської Ради Держпродспоживслужби;
  • Валерій Лотоцький, директор Консультаційного центру АВМ і ЦВО.

Кому буде корисний вебінар:

  • представникам територіальних органів Держпродспоживслужби;
  • власникам і ветеринарам молочних господарств;
  • викладачам і студентам аграрних закладів освіти;
  • всім зацікавленим спеціалістам галузі.

Участь - безкоштовна

Посилання для підключення (містить коротку реєстраційну форму): https://us02web.zoom.us/meeting/register/sSYuOA25QL20LZ6Mieowdw#/registration

Приєднуйтесь, щоб отримати актуальну інформацію та підготувати свої господарства до можливих викликів!

 

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування