Очікуваний ріст споживання зернових не зможе повністю компенсуватись ростом виробництва, що, в результаті, призведе до скорочення світових запасів. Про це свідчать щойно опубліковані прогнози ФАО. В порівнянні з минулим прогнозом, обсяги виробництва зернових в 2016/17 МР було збільшено на 1 млн тонн до 2 544 млн тонн.
Причиною змін стали покращення оцінюваних обсягів виробництва пшениці, рису та ячменю, за рахунок яких і було компенсовано значне зниження обсягів виробництва кукурудзи.
Що до споживання, то тут зміни виявились більш помітними. Так, прогнозований обсяг споживання зернових тепер становить 2 555,6 млн тонн, що, в порівнянні з червневим прогнозом, було збільшено на 10 млн тонн. Основною причиною змін стала переоцінка обсягів споживання пшениці, які прибавили майже 8 млн тонн і тепер становлять 726 млн тонн.
Встановлена динаміка в виробництві і споживанні суттєво відобразилась на запасах, обсяги яких на кінець 2016/17 МР прогнозуються на рівні 635 млн тонн – на 7 млн тонн менше, ніж минулого місяця та на 1,5% нижче, ніж на початку сезону.
А от прогнозований об’єм світової торгівлі зерновими в 2016/17 МР експерти ФАО збільшили на 4,8 млн тонн до 374 млн тонн, що, все ж, на 7 млн тонн відстає від рівня попереднього періоду.
ІЦ УАК