Держпродспоживслужба координуватиметься через Міністра аграрної політики та продовольства. Відповідне передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 942 "Про внесення змін до розділу III схеми спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України".
Відповідно до змін діяльність Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів спрямовуватиметься та координуватиметься Кабінетом Міністрів через Міністра аграрної політики та продовольства. Це забезпечить ефективність роботи служби.
При ухваленні рішення враховано, що саме Міністр агрополітики є керівником профільного центрального органу виконавчої влади, який формує та забезпечує державну аграрну політику, політику у сфері сільського господарства та з питань продовольчої безпеки держави, а також державну політику в галузях ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів, у сферах карантину та захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Нагадаємо, що Постановою Кабінету Міністрів від 2 вересня 2015 р. № 667 затверджено Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
"У 20-ти країнах ЄС служби продовольчої безпеки (SPS) координуються аграрними міністерствами", - прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко перехід Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у підпорядкування Мінагрополітики.
Міністр підкреслив, що такі заходи були цілком схвалені з боку Євросоюзу. "Більше того, європейська сторона виразила бажання, щоб за всі процеси європейської інтеграції, пов’язані із харчовою безпекою, відповідав один координатор в рамках Мінагрополітики", - наголосив Олексій Павленко.
Очільник міністерства підкреслив, що робота даної служби завжди тісно була пов’язана із Мінагрополітики, наголосивши при цьому на її важливості. "Держспоживбезпечність – інструментарій для відкриття нових ринків. Коли говоримо, що відкрито новий ринок, наприклад, Саудівської Аравії, то маємо на увазі, що активно працювали не лише два міністерства, а й санітарні, фітосанітарні і ветеринарні підрозділи, які зробили величезну частину роботи щодо відкриття ринків між країнами".
ІЦ УАК за матеріалами Урядового порталу