Астарта продовжує публічно звітувати про свої досягнення та фінансові результати. У 1 кварталі 2025 року загальний дохід Компанії склав 125 млн євро, що на 25% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року через зменшення цін реалізації на низку продукції та обсягів продажів. EBITDA склала 27 млн євро проти 29 млн євро у 1 кварталі 2024 року, а рентабельність за цим показником зросла на 4 в.п. до 21%. Експорт продукції, на суму 73 млн євро, забезпечив 59% загального доходу проти 69% у 1 кварталі 2024 року.
Агровиробництво (рослинництво)
Виручка сегменту зменшилася на 49% р/р — до 37 млн євро через зменшення обсягів продажів. Експорт забезпечив 71% виручки сегменту (-20 в.п. р/р).
У середині травня підприємства Астарти успішно завершили весняну посівну кампанію, оперативно відреагувавши на погодні умови сезону.
Фінальна структура посівів у 2025 році: цукрові буряки – 34 тис. га (−12% р/р), соя – 56 тис. га (−21% р/р), озима пшениця – 46 тис. га (−5% р/р), соняшник – 29 тис. га (+57% р/р), ріпак – 11 тис. га (−8% р/р), кукурудза – 14 тис. га (майже утричі більше р/р), органічні культури – 2 тис. га (без змін р/р).
Цукровий сегмент
Виручка сегменту зменшилася на 5% р/р і склала 41 млн євро, що зумовлено зниженням цін на цукор на 12% р/р і дещо нижчими обсягами продажу побічної продукції. Частково це було компенсовано зростанням обсягів продажу цукру на 11% р/р.
Експорт цукру забезпечив 47% виручки сегменту (–4 в.п. р/р).
У натуральному вираженні експорт цукру компанії становив 46% загального обсягу продажу цукру, або 36 тис. тонн (+9% р/р). Майже половину цього обсягу було експортовано морськими шляхами. Основними напрямками експорту були Лівія, Ізраїль і ОАЕ.
Переробка сої
Виручка сегменту залишилася на рівні минулого року — 29 млн євро. Частка експорту склала 92% порівняно з 88% у 1 кварталі 2024 року.
Обсяг переробки сої становив 63 тис. тонн (+3% р/р).
Тваринництво
У 1 кварталі 2025 року виручка сегменту зросла на 26% р/р і склала 17 млн євро, що зумовлено підвищенням цін реалізації. Обсяг продажу молока становив 31 тис. тонн (+1% р/р). Вся продукція була реалізована на внутрішньому ринку.
Середня чисельність поголів’я — 29 тис. голів (+6% р/р). Загальний обсяг виробництва молока на рівні 32 тис. тонн (+1% р/р).
Екосистема відповідального партнерства (проєкти соціального впливу)
Приватне та державне партнерство – один з ключових фокусів компанії. Це запорука як успіху бізнесу, так і внеску компанії у розвиток і стійкість України. У першому кварталі 2025 року компанія продовжила розвивати та масштабувати проєкт Common Help Ukraine, заснований спільно з благодійним фондом «Повір у себе». Ініціатива об’єднала бізнес, міжнародні організації та громади. Серед ключових напрямків: надання фінансово-освітніх грантів на розвиток регіонального підприємництва, підтримка Центрів життєстійкості, які надають безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від війни, та новий масштабний проєкт «Активне довголіття». Загальна оцінка благодійної та гуманітарної допомоги з моменту запуску проєкту перевищила 35,3 млн євро.
ІЦ УАК за матеріалами прес-центру "Астарти"