14.03.2018 15:00

Держпродспоживслужба та бізнес обговорили поточний стан експорту зернових

версія для друку
14.03.2018 15:00

Відбулася зустріч Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та представників Комітету зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації з метою обговорення поточного стану експорту зернових та фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

З боку Держпродспоживслужби було зауважено, що при формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Де це необхідно, потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки.

Зокрема, обговорювались питання процедури проведення обстеження сільськогосподарських культур в період вегетації та встановлення вільних ділянок виробництва від шкідливих організмів, а також логістики із вільних зон. Держпродспоживслужбою було поінформовано щодо вимог країн-партнерів у встановленні вільних ділянок від шкідливих організмів в період вегетації с/г культур.

Крім того, сторони обговорили проект фітосанітарних вимог для експорту української пшениці до Індонезії, який заплановано підписати в квітні поточного року. Члени бізнес-асоціацій зобов’язались ознайомитись з текстом протоколу та надати свої коментарі.

Учасники зустрічі також зупинилися на перспективах на 2018 рік щодо відкриття експорту української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізації експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин. Представники бізнес-асоціацій запропонували взяти активну участь у вищезазначених заходах.

Як відомо, Україна є одним із провідних експортерів в світі сільськогосподарської продукції. Щорічний експорт зернових і олійних культур становить близько 40 млн. тонн. Експорт з України зерна пшениці в 2016-2017 маркетинговому році становив понад 17,5 млн тонн. При цьому Індонезія в системі експорту пшениці з України посідала 4 місце – понад 1,6 млн тонн (9%). Водночас у 2017-2018 маркетинговому році Індонезія займає 1 місце в статистиці експорту пшениці з України, що становить понад 1 млн. тонн.

 

ІЦ УАК за матеріалами minagro

 

Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування