17.01.2024 16:15

Держпродспоживслужба продовжує оптимізувати національну систему фітосанітарної сертифікації

версія для друку
17.01.2024 16:15

Діджиталізація національної системи фітосанітарної сертифікації при імпорті й експорті сільськогосподарської продукції рослинного походження забезпечує оптимізацію процесу фітосанітарної сертифікації.

Наразі в Україні триває процес впровадження системи ePhyto за участі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Наша країна вже зареєстрована в системі The HUB, який належить ФАО в рамках Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (ІРРС). Наступними етапами є тестування та використання ePhyto в міжнародній торгівлі.

Впровадження системи ePhyto вирішує низку нагальних питань, а саме:

  • унеможливлення підробки фітосанітарних сертифікатів;
  • спрощення процедур в міжнародній торгівлі;
  • підвищення прозорості під час обміну сертифікатами між країнами;
  • активізація диверсифікації українського експорту;
  • попередження несанкціонованого імпорту продукції рослинного походження.

Марокко – одна із країн, що має успішний досвід впровадження й адміністрування процесів, результатами яких є оформлення й обмін ePhyto між національними організаціями захисту рослин (NPPO) країн-партнерів України в міжнародній торгівлі та здійснює обмін електронними фітосанітарними сертифікатами з квітня 2020 року.

За підтримки ФАО цього тижня делегація Держпродспоживслужби на чолі з Вадимом Чайковським, заступником Голови Держпродспоживслужби - Головним фітосанітарним інспектором України, розпочала робочий візит до Королівства Марокко для вивчення досвіду NPPO стосовно тестування й обміну ePhyto.

В рамках навчального візиту фахівці Держпродспоживслужби наочно знайомляться з досвідом Національної служби безпечності харчових продуктів Марокко (ОNSSA), що допоможе Держпродспоживслужбі вдало пройти наступні етапи впровадження ePhyto.

Водночас під час робочої поїздки заплановано низку робочих зустрічей для поглиблення двостороннього співробітництва між країнами.

Довідково. Приєднання України до системи ePhyto включено до плану Національної стратегії збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну, яку розроблено за підтримки USAID в рамках Програми конкурентоспроможної економіки в Україні, проекту Плану відновлення України (Матеріали робочої групи «Нова аграрна політика»), розробленого Національною радою з відновлення України від наслідків війни та Національної економічної стратегії на період до 2030 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 р. № 179.

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування