25.02.2025 15:11

Чотири країни ЄС вимагають повернути довоєнні квоти на агротовари з України

версія для друку
25.02.2025 15:11

Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії і Словаччини звернулись до Європейської комісії з листом із закликом після завершення автономних торгових заходів повернутися до довоєнних квот на агропродукцію з України.

Про це повідомив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у Facebook, пише "Європейська правда".

Надь зазначив, що чотири держави захищають "інтереси фермерів і їхні засоби до існування від української сільськогосподарської продукції".

Він підкреслив, що разом з колегами з Болгарії, Румунії та Словаччини вони надіслали лист до Брюсселя із закликом до дій, відзначаючи, що термін дії регламенту ЄС, який регулює імпорт з України, закінчується в червні цього року.

"Тому Європейська комісія повинна знайти довгострокове рішення для подолання ринкових труднощів, спричинених українською сільськогосподарською продукцією. У спільному листі ми закликали комісію повернутися до довоєнних квот, запровадити захисні заходи щодо сільськогосподарської продукції та запровадити автоматичний захист та індивідуальні квоти на регіональній основі для прикордонних держав-членів", – повідомив Надь.

Міністри також попросили Брюссель вимагати дотримання санітарних і фітосанітарних стандартів ЄС, стандартів захисту тварин, громадського здоров'я й охорони навколишнього середовища для української с.-г. продукції.

"Нам цікаво, чи врахує Брюссель інтереси східноєвропейських фермерів цього разу, чи знову зрадить їх, як це було у вересні 2023 року", – заявив Надь.

Угорщина зберігатиме обмеження на імпорт української сільгосппродукції в рамках своєї національної компетенції доти, доки це буде необхідно для захисту угорських фермерів, додав угорський міністр.

"Ми солідарні з Україною, але ми захистимо засоби до існування та конкурентоспроможність фермерів!" – написав Надь.

ЗМІ раніше повідомляли, що у Єврокомісії нібито думають не продовжувати пільговий режим торгівлі для України, термін дії якого спливає у червні, у його поточному вигляді, та вже почали технічні перемовини про нові умови торгівлі.

Нагадаємо, 13 травня 2024 року Рада ЄС після тривалого та напруженого переговорного процесу схвалила продовження пільгової торгівлі з Україною ще на один рік – до 5 червня 2025 року. На відміну від аналогічних рішень двох попередніх років, з огляду на протести фермерів безмитну торгівлю з Україною продовжили з обмеженнями.

Читайте також: Складнощі ті ж, але невизначеності більше, – Павло Коваль

ІЦ УАК за матеріалами ЄП

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування