Одна з найцікавіших галузей в сфері експорту – галузь ВРХ. Про це говорили на Черкаському міжнародному інвестиційному форумі.
За словами голови Асоціації тваринників України Ірина Паламар, незважаючи на те, що українці мають низьку культуру споживання яловичини і внутрішній ринок не відчуває попиту в яловичині, м’ясо є дуже бажаним продуктом для азіатських мусульманських країн. Воно якісне і значно дешевше, аніж в інших країнах світу.
«Якщо у Франції, наприклад, бички живою вагою коштують 8$, то в нас — менше 2$, — каже Ірина Паламар. — Тому в пошуках дешевої української яловичини до нас постійно приїздять потенційні імпортери з арабських країн. За нашими бичками мало не черга стоїть. І багато наших виробників дуже зацікавлені в експорті. Особливо їх приваблює ринок Туреччини. Саме тому нещодавно до нашої Асоціації звернулися виробники із проханням посприяти в налагодженні експорту ВРХ до цієї країни».
До слова, урядом Туреччини ухвалено рішення купувати в України м’ясо без мита у межах квоти 500 000 голів ВРХ до кінця 2018 року. Утім, закон не працює. Аби налагодити експорт з Туреччиною, були проведені робочі зустрічі із торговим радником Турецької республіки, повідомляє Паламар.
ІЦ УАК за матеріалами Landlord.