11.02.2019 14:00

Аграріям пропонують виробляти біопаливо з павловнії

версія для друку
11.02.2019 14:00

В Україні павловнія, яка досить швидко росте і має високі показники тепловіддачі, може використовуватися як сировина для виробництва біопалива.

Про це заявляють науковці Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН та Асоціації «Енергетичні культури».

«Деревина придатна для виробництва пелет, енергетична цінність яких складає 4211,1 ккал/кг (2 кг гранул павловнії еквівалентно 1 л дизельного палива), з листя можна виробляти біогаз. Також павловнія може бути використана в якості сировини для виробництва біоетанолу: сьогодні є технології, які дозволяють отримати з 1 тонни сухої деревини до 0,5 тонни етанолу», - наголошують вчені.

Павловнія може бути корисною до 20-50 років. Після кожної обрізки, яку проводять у будь-яку пору року з інтервалом у 4-8 років, дерево відростає. При належному догляді через 7 років можна отримати 240-350 кубічних метрів якісної деревини з 1 га, при цьому деревина, яка накопичує у великій кількості дубильні речовини, стійка до впливу багатьох шкідників і хвороб.

«М’яка з зернистою текстурою, без запаху, легка, гладка, а також стійка до вогню, вологи та деформації 100% екологічно-чиста сировина підходить для виробництва меблів (колір змінюється від блідо-жовтого до світло-червоного) і будівельних матеріалів (індекс міцності на стиск деревних волокон павловнії становить 281 кг/см кв)», - ідеться в повідомленні.

Єдиний істотний мінус унікального дерева це порівняно низька зимостійкість, адже при сильних морозах (нижче 25 ⁰С) пагони павловнії можуть обмерзати.

Науковці Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН та Асоціації «Енергетичні культури» наголошують, що павловнія може вирощуватися на бідних поживними речовинами і забруднених грунтах шляхом інтенсивного землеробства, очищувати грунти, забруднені у результаті екологічних катастроф, поглинати велику кількість СО2 та запобігати ерозії грунту.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування