19.03.2018 18:00

44% експорту ягід припадає на чорницю лісову

версія для друку
19.03.2018 18:00

Експортні надходження від поставок лісової чорниці становлять майже половину від усієї вартості експорту м’яких ягід.

Втім, за прогнозами експертів, обсяг зовнішніх поставок цієї ягоди та її частка в експорті надалі буде скорочуватись. Причина полягає у зменшенні кількості людей, зайнятих її збиранням, адже багато з них виїхало на сезонні заробітки до ЄС.

На сьогодні лісова чорниця лідирує за обсягом експорту ягід у кількісному виразі з часткою 44%. Варто зазначити, що 6% експорту як у кількісному, так і у вартісному виразі припадає на дикорослу ожину. Таким чином, «дикороси» забезпечують 50% експортних поставок та стільки ж валютних надходжень від них.

Проте, ще три роки тому частка дикорослих ягід у загальному обсязі експорту становила 90%. Тобто виробництво та експорт культурної ягоди в Україні розвивалось досить швидкими темпами.

Частка малини в загальному обсязі поставок ягід за кордон становить 29%, тоді як три роки тому вона сягала лише 5-7%. Частка суниці садової також зростає та становить 12%, проти 5% три роки тому.

Якщо не враховувати дикорослі ягоди, то на малину у 2017 році припадало 59% від загального обсягу експорту, на суницю садову – 24%, а на лохину – 15%.

Експерти зазначають, що частка свіжої ягоди в експорті всіх ягід, у тому числі дикорослих, у 2017 році зросла майже до 17% проти 3% три роки тому. В експорті культурних ягід навпаки зростає частка заморожених плодів в основному завдяки малині, яку переважно відправляють на зовнішні ринки у замороженому вигляді.

Нагадаємо, за минулий рік Україна отримала $66,5 млн від експорту м’яких ягід. При цьому 61% надходжень забезпечили чорниця та лохина. Основним покупцем українських ягід є Польща. Зокрема, до цієї країни експортували 961,3 тонн малини та ожини на суму $799,1 тис., що складає дві третини від усього експорту ягід.

 

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування