09.05.2024 13:25

Звільнення міністрів та інші рішення парламенту 09.05

версія для друку
09.05.2024 13:25

Перш за все, сьогодні, 9 травня, було звільнено Олександра Кубракова.

При чому, заяву на звільнений сам Віце-прем’єр-міністр не писав, це є, формально, ініціативою 40 депутатів.

Відповідний Проект Постанови №11248 про звільнення Кубракова О.М. з посади Віце-прем’єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України було зареєстровано сьогодні вранці.

О десятій годині стало відомо, що Комітет ВРУ з питань транспорту підтримав рішення про звільнення Олександра Кубракова з даної посади.

Сам Кубраков на своїй Фейсбук-сторінці написав пост, у якому зазначив: "Завжди готовий до відкритого діалогу та детального звіту щодо роботи Міністерства за всіма напрямками у моїй відповідальності.

Керівництво фракції та очільник Уряду Денис Шмигаль зі мною це рішення не обговорювали. На засідання фракції та профільного комітету не був запрошений.

...

З перших днів війни до наших обовʼязків у галузі транспорту та пошти додалися військова логістика, відновлення житла та муніципальної інфраструктури".

А вже о 10:40 парламент звільнив Олександра Кубракова з посади Віце-прем’єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За його звільнення проголосували 272 з 320 депутатів.

"Самого віце-премʼєра не було в залі. Премʼєр-міністра теж. Хто замість теж незрозуміло. Коли призначення теж ніхто не знає.

Так, це було остаточне звільнення Кубракова. Перепризначення не буде", - так прокоментував дане рішення нардеп від партії "ГОЛОС" Ярослав Железняк.

Нагадаємо, Олександр Кубраков очолював Міністерство інфраструктури України з травня 2021 року.

У грудні 2022 року Верховна Рада прийняла рішення про додаткове призначення Кубракова Віце-прем’єр-міністром з відновлення України та міністром нового, обʼєднаного міністерства.

 

Наступним парламент звільнив Миколу Сольского з посади Міністра аграрної політики. За - 273 депутати.

Нагадаємо, це сталося на фоні скандалу з розкрадання державних земель.

23 квітня у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про те, що викрили міністра на заволодінні державними земельними ділянками.

Після оголошення підозри Микола Сольський сам написав заяву про відставку 25 квітня.

Сьогодні ж, 9 травня, по цій справі слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання детектива НАБУ та застосував до одного із заступників Міністра аграрної політики та продовольства України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як альтернативу суд визначив йому грошову заставу в розмірі 20 млн 287 тис. 600 грн.

Строк дії ухвали в частині запобіжного заходу – 60 днів. Тобто, до 7 липня 2024 року включно.

 

Крім того, останніми днями розгорівся ще один "аграрний скандал" - під назвою "Чорне зерно".

Вчора, 8 травня, вийшов матеріал-розслідування від hromadske, у якому фігурує, зокрема, Олег Кіпер, якого з 30 травня 2023 року указом В. Зеленського було призначено головою Одеської обласної військової адміністрації. Сам факт призначення на таку посаду люстрованого судді часів Януковича, із заплямованою репутацією - вже є обурливим.

А перед цим, 7 травня, на цю ж тему була опублікована стаття у британському журналі The Economist із заголовком, що б'є по репутації українського АПК: "Як українські аграрії під прикриттям війни уникають сплати податків". Нижче додається, що «Чорне зерно» обурює експортерів, які грають за правилами.

 

Інші рішення парламенту за 9.05:

  • проголосовано в цілому №10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації, ЗА - 256;
  • підтримано до другого читання законопроект №10168-2 / 10169-2 про боротьбу з «чорним зерном» і неповерненням валютної виручки. (Железняк: "Корупційну правку (нові «соєві правки») від Шурми №32 проти якої виступили всі бізнес-асоціації збили - його популярність дорівнює 8 голосам. Прийняли замість нормальну правку №33. Тобто підтримали потім нормальну редакцію. Ще один законопроект за результатами роботи ТСК прийнято");
  • штрафи за неподання звітів по КІКам були скасовані до кінця воєнного стану. Правка, що була в законопроекті №10168-2, набрала 232 голоси;
  • За основу - 269 ЗА - №10143 - внесення змін до КУ з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації (це важлива ініціатива в рамках Ukraine Facility Plan і DPL Світового банку);
  • №5473-д - щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб'єктів господарювання // в цілому (313);
  • №9630 - створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) шляхом об'єднання Національного класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Реєстру кваліфікацій // в цілому (272).

 

Як повідомив Ярослав Железняк, це було останнє голосування на цьому тижні. Наступні будуть тільки через два тижні - у 20-х числах травня.

"Тому всі нові призначення на вакантні посади міністрів (а їх вже 6) теж будуть мінімум через пів місяця".

 

ІЦ УАК за матеріалами Телеграм-каналу нардепа Ярослава Железняка

 

 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування