17.11.2022 12:20

Зернова угода продовжена ще на 120 днів - Олександр Кубраков

версія для друку
17.11.2022 12:20

Сьогодні зранку Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України, повідомив:

«Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море»продовжена ще на 120 днів.

Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі.

З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній.

Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу.

Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв.

Очікуємо на їх відповідь.

Також важливо забезпечення ефективної роботи Спільного Координаційного Центру. Внесли свої пропозиції щодо розв'язання наявних проблем.

Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів, щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства".

 

Туреччина висловила вдячність Організації Об'єднаних Націй, Україні та рф за їхню готовність продовжити дію «‎зернової угоди».

«Доставка понад 11 млн тонн зерна та продуктів харчування тим, хто цього потребує, майже 500 суднами за останні 4 місяці чітко продемонструвала, наскільки важливою та корисною є ця угода для продовольчого забезпечення та безпеки у світі‎»‎ — зауважив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

В ООН відмітили, що Ініціатива демонструє важливість стриманої дипломатії у пошуку багатосторонніх рішень.

«‎Я вітаю домовленість усіх сторін продовжити реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, спрямованої на сприяння безпечному судноплавству для експорту зерна, продуктів харчування та добрив з України»‎, — повідомив генсек ООН Антоніу Гутерріш. 

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки Мінінфраструктури

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування