21.09.2022 14:30

Залізниця і зерно: Deutsche Bahn, DP World, LTG Cargo

версія для друку
21.09.2022 14:30

Deutsche Bahn допоможе у відбудові Укрзалізниці

Німецька залізниця пообіцяла довгострокову допомогу та підтримку Укрзалізниці. Про це повідомила прес-служба УЗ.

20 вересня, генеральний директор DB Річард Лутц та голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін зустрілись у Берліні, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння, в якому вони погодилися поглибити своє партнерство.

Домовленість забезпечить отримання допомоги Укрзалізницею у відбудові інфраструктури. Вона також охоплює співпрацю для розширення коридорів залізничних вантажних перевезень, пропускної спроможності терміналів та консультаційні послуги для запровадження європейських стандартів в управлінні залізницею.

«Ми дуже поважаємо непохитність і мужність наших українських колег при виконанні своєї роботи в умовах війни. Для мільйонів людей залізниця є єдиним транспортним засобом, для економіки — це найважливіше рятівне коло. Ефективна залізнична система буде важливою під час відновлення України. DB і вся європейська залізнична родина добре усвідомлюють цей факт, і ми твердо підтримуємо наших колег в Україні. Це і честь, і наш обов’язок партнерства з Укрзалізницею на її шляху до світлого майбутнього», — зазначив генеральний директор DB Річард Лутц.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін зауважив, що партнерство між DB та Укрзалізницею може принести значні переваги обом сторонам у розширенні вантажних перевезень та експорті зерна до Європи.

«Я впевнений, що наше партнерство може принести цінні результати. Потужна синергія постане завдяки професіоналізму DB у поєднанні зі сміливістю й мотивацією УЗ, і ця синергія може запропонувати Європі та європейцям нову стійкість і більше можливостей для переведення руху на залізницю. Я хотів би подякувати доктору Лутцу та співробітникам DB за підтримку України», — зазначив очільник Укрзалізниці.

Міністр цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькер Вісінг зазначив, що був “глибоко зворушений неймовірною мужністю та наполегливістю, яку продемонстрували залізничники в Україні, доставляючи незліченну кількість людей у безпечні місця та зберігаючи роботу ланцюжків поставок у їхній країні, у співпраці з колегами по всій Європі”.

«Україна й надалі отримуватиме всю підтримку, яку ми можемо запропонувати. Такі довгострокові цивільні партнерства, які зміцнять країну під час цієї вирішальної фази війни та після неї, є важливим фактором», — розповів міністр.

DB та УЗ почали працювати разом над модернізацією та реформуванням залізничної системи України ще до того, як росія розпочала загарбницьку війну. Нове партнерство має на меті загалом покращити залізничні вантажні перевезення та, зокрема, сільськогосподарські. Фахівці DB Cargo допоможуть розробити та модернізувати вантажні коридори для перевалки між широкою та стандартною європейською коліями.

Так, уже зараз є можливість отримати доступ до деяких великих вантажних вузлів західної залізничної мережі України за допомогою вантажних вагонів європейської колії, і це значно скорочує час транспортування вантажів. Варіант використання українських вагонів-хоперів розглядається як спосіб збільшення експорту зерна до Європейського Союзу, оскільки ці вагони вміщують набагато більші обсяги зерна, ніж контейнери. Зокрема, польські та румунські дочірні компанії DB Cargo вже використовують залізничні мережі поблизу кордону для транспортування великої кількості зерна. Це залізничне сполучення є альтернативою морському шляху з України.

DB продовжить допомагати УЗ у розвитку структур корпоративного управління, які, серед іншого, є обов’язковими для отримання Україною фінансової допомоги на відновлення. DB також планує забезпечити УЗ запчастинами й розглядає можливість надання вантажних вагонів, хоча їх потрібно буде переобладнати для широкої колії, що потребуватиме додаткових зусиль.

 

DP World долучиться до експорту української агропродукції через Румунію

Один із найбільших світових портових операторів DP World доправлятиме українські зернові до румунського порту Констанца. Про це пише Rail.insider із посиланням на railfreight

Для покращення експорту до порту Констанца залізницею використовуватимуть нещодавно авторизований термінал у Дорнештах.

Нове залізничне сполучення, яке може стартувати незабаром, з’єднає Вадул-Сірет в Україні із вузловим терміналом компанії в порту Констанца через Дорнешти. «Останній був швидко перетворений на діючий термінал компанією DP World, щоб зменшити затори в Констанці та забезпечити мультимодальне розширення компанії в Румунії», — зазначається у дописі.

Як зауважив генеральний директор DP World Romania Космін Карстя, новий залізничний сервіс може здійснювати до п’яти рейсів туди й назад на тиждень, а поїзди — перевозити до 50 контейнерів за раз.

 

LTG Cargo повернула свої зерновози з України

Вантажний перевізник Литовських залізниць — LTG Cargo — повернув з України до Литви 36 вагонів (25 зерновозів, дев’ять платформ та два криті вагони). Рухомий склад компанії доправили з територій, що менше постраждали від вторгнення РФії. Про це пише Railway Supply.

Планується, що цього сезону, зі зростанням обсягів перевезень зернових, відновлені вагони поповнять парк компанії та будуть передані в оренду литовським зерновиробникам.

Після початку збройної агресії росії перевезення вагонів LTG Cargo, залишених в Україні, до Литви було надзвичайно ускладнене через вимоги до різних стандартів колії, митних процедур на кордоні з Україною та обмежень швидкості, які застосували до цього поїзда в Польщі. Повернення вагонів до Литви здійснювалось у співпраці з дочірньою компанією LTG Cargo Ukraine, УЗ та польською компанією PKP Cargo.

«Перевезення цих зерновозів важливе з двох причин. По-перше, це ще більше зміцнило компетенцію нашої команди у складних міжнародних перевезеннях з України. Водночас за допомогою цих зерновозів ми зможемо доповнити потужності, необхідні для перевезення литовської сільськогосподарської продукції. Зростає потреба в ефективному транспортуванні сільськогосподарської продукції країни: у серпні цього року ми перевезли на 21% більше, ніж торік. Ми очікуємо, що постачання цього року будуть такими ж, як і у 2021 році, або навіть перевищать їх», — розповіла очільниця LTG Cargo Егле Шиме.

За даними LTG Cargo, у серпні цього року залізницею до Клайпедського морського порту було перевезено понад 430 тис. т литовської сільськогосподарської продукції. Для порівняння: минулого року за цей час компанія перевезла майже 360 тис. т.

Збільшення обсягів перевезень зумовлене врожаєм, активною співпрацею із замовниками, а також тим, що LTG Cargo цього року формує вагонокомплекти ще ефективніше (повний склад формується одночасно та в одному місці без переформування на проміжних станціях) і правильно планує необхідні потужності для перевезення цих вантажів залізницею.

 

ІЦ УАК за матеріалами Rail.insider

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування