У Верховній Раді України міжфракційне об’єднання «Зелена енергія змін» презентувало «Зелений» порядок денний для України до 2030 року та результати соціологічного дослідження з питань охорони довкілля та ощадливого використання енергоресурсів.
Народні депутати та відомі експерти під час цієї зустрічі обговорили ключові «зелені» орієнтири у сферах сталого розвитку сільських територій та органічного сільського господарства, відновлюваної енергетики, охорони довкілля, боротьби та адаптації до наслідків зміни клімату, переходу до низько вуглецевої та циркулярної економіки.
У своєму виступі генеральний директор УАК Павло Коваль акцентував увагу на необхідності розширення восьмої стратегії запропонованого проекту до озеленення технологій традиційного с/г, оскільки це також є європейським і загальносвітовим трендом, що гармонізується із другою ціллю глобального розвитку – подолання голоду.
-У найближчі роки нам не вдасться подолати голод лише за допомогою органічного землеробства. Україна вже сьогодні стала вагомим глобальним гравцем на цілому ряді традиційних глобальних аграрних ринках. Варто наголосити також на взаємозалежності всіх 10 окреслених стратегій, де одне з ключових місць посідає с/г, - зауважив Павло Коваль.
На завершення свого короткого виступу генеральний директор УАК акцентував увагу на доцільності поміняти місцями першу та десяту стратегію, оскільки в основі «Зеленого» порядку денного для України до 2030 року треба поставити якість та тривалість життя українців, а решта дев’ять розкривають зміст, як це найкращим чином реалізувати.
ІЦ УАК