ТОВ «Державний земельний банк» виставив на торги державні сільськогосподарські землі для вирощування багаторічних насаджень зі строком суборенди 25 років. Ділянки під садівництво стануть доступні для користування у 10 областях країни.
«Суборенда державних сільгоспземель під багаторічні насадження надаватиметься строком на 25 років. Їх запускаємо спеціально під вирощування садів, ягідників, горіхів та інших нішевих культур. Це унікальний інструмент для фермерів і підприємств — можливість стабільного та довгострокового планування своєї діяльності. А також зручні та прозорі умови для тих, хто справді працює на землі», — підкреслив Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України.
Загалом у першому пулі планується передати у довгострокову суборенду 60 земельних ділянок загальною площею 803,7 га. Найбільше угідь — 37 — буде представлено на Закарпатті, їхня сумарна площа становить 252 га.
«Передача державних земель у користування під багаторічні насадження строком на 25 років – механізм, який надає аграріям стабільний ресурс для розвитку садівництва та вирощування нішевих культур, при цьому наповнюючи державний і місцеві бюджети. Ми прагнемо не просто передати землю в користування, а стимулювати сталий розвиток аграрного сектору в різних регіонах країни. Відкрито, цифровізовано і доступно для всіх охочих — як для фермерів, так і для великих компаній», — зазначив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
Перші три ділянки вже доступні для суборенди на Житомирщині, у Коростенському районі. Їхні площі варіюються від 4,2 до 33 га. А середня стартова вартість становить від 2000 грн за гектар.
«Ділянки під багаторічні насадження, які ми виставляємо на аукціони, мають середню площу від 8 до 15 гектарів. Такі розміри угідь є оптимальними для вирощування садів, ягідників, горіхів чи інших нішевих культур. Їхня стартова вартість, як і переважно для всіх державних сільгоспземель, становить 12% від нормативної грошової оцінки. Однак реальну ринкову вартість ділянок під багаторічні насадження дізнаємось уже в ході торгів», — розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».
Знайти потрібні землі можна на інтерактивній мапі «Земельного банку», відфільтрувавши угіддя за видом призначення. Участь в аукціонах можуть брати як фізичні, так і юридичні особи. Для цього необхідно обрати лот на мапі, зареєструватися на одному з електронних майданчиків, підключених до системи «Прозорро.Продажі», подати заявку, завантажити обов’язкові документи через електронний кабінет та сплатити реєстраційний і гарантійний внески.
Більше інформації про «Земельний банк» можна отримати на сайті проекту: https://landbank.spfu.gov.ua/ або на офіційній сторінці Facebook: «Земельний банк».
Читайте також: 65,5 млн грн (+13,1 млн грн) на рік – результат повторного аукціону суборенди найбільшої ділянки «Земельного банку»
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики