Українська аграрна конфедерація завжди активно відслідковує сучасні тренди, які з’являються в агробізнесі. Слідуючи цій логіці, ми продовжуємо цикл заходів, присвячених розвитку цифризації АПК. Цього разу УАК у рамках ІнтерАГРО зібрав на круглому столі представників найуспішніших digital-проектів, щоб обговорити процеси диджиталізації в агробізнесі. Модератором заходу виступила заступник генерального директора ВГО «УАК» Наталія Зарицька.
Розпочав дискусію народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко. Він переконаний: за ноу-хау – майбутнє, а Україна може дати фору в цьому тренді багатьом потужним державам, таким як США та Китай.
- Нині всі говорять про диджиталізацію. Саме поняття «диджитал фармінг» з’явилось лише 5 років тому, але все навколо нас буде незабаром оцифровано. Ноу-хау впливатимуть на подальший розвиток с/г, що є провідною галуззю економіки й надалі відіграватиме важливу роль як інструмент впливу України на глобальну політику. Наша держава, якщо розвиватиме диджиталізацію в агробізнесі, може стати бенчмарком. У 1993 році у штаті Техас я вперше почув про «пресижинг-фармінг» - систему точного землеробства. Натомість, це поняття з’явилось у нас лише через 5 років. За рахунок використання певних програмних продуктів диджитал-технології здатні охопити великий спектр процесів у с/г – від управління надсучасними технологіями, коштами, людським потенціалом тощо. На жаль, поки що не настільки розвинений диджитал на етапі переробки та у харчовій промисловості. Найактивніше ноу-хау впроваджуються на останньому етапі оптимізації процесу, який зорієнтований на цінові котирування й пошук кінцевого споживача без посередників. Всі ці новітні технології мають зміцнити потенціал нашої держави, - переконаний Леонід Козаченко.
Понад три години тривали жваві дискусії на круглому столі «Диджиталізація в агробізнесі». Під час першої панелі - президент УЗА Микола Горбачьов, заступник гендиректора з аграрних інформаційно-технологічних інновацій агрохолдинга «Укрлендфармінг» Володимир Бабій, голова правління AgTech Юрій Петрук, директор AgriLab Ярослав Бойко, керівник відділу впровадження інновацій агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» Андрій Кіяненко, директор PLT Людмила Василенко та керівник групи CRM та цифрового маркетингу компанії Syngenta Олексій Долгодушев обговорили розвиток digital farming, який має стати потужним інструментом підвищення ефективності в агробізнесі. Йшлося про розвиток хвилі цифризації в АПК, вартість впровадження digital технологій, digital як реальний інструмент дохідності агробізнесу, цифрове рослинництво та тваринництво.
Digital Trading&Logistics була присвячена друга панель круглого столу. Спікери - співзасновник Агроксі Україна Андрій Дресвянніков, представник СП «Нібулон» Сергій Бурковський, заступник директора ТЕП «Вертикаль» Андрій Воронцов, директор «Логістичний додаток Logitex» Олена Берестецька, Андрій Новосьолов (Spike Invest Solutions), Дмитро Михальчук (CEO Grain Track) - відповіли на найактуальніші питання, які нині постають перед АПК. Зокрема, які інструменти визначення цін на внутрішньому та зовнішніх ринках, наскільки змінюватиметься вартість логістики, її вплив на вибір базису продажу агропродукції, як вплине на виробника довгострокове зберігання та зміни в структурі елеваторного бізнесу, якими мають бути шляхи оптимізації вартості насіння та добрив на структуру собівартості.
Цифрову спільноту захопили й інші питання – від впливу інновацій на розвиток українського села, а також як позначиться відкриття ринку землі на активному впровадженні ноу-хау.
Круглий стіл «Диджиталізація в агробізнесі», організований УАК спільно з ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» у рамках ІнтерАГРО, дозволив всебічно розглянути окремі аспекти проблеми впровадження ноу-хау та спрогнозувати такий сценарій цифрового розвитку агробізнесу, за якого якнайповніше реалізовуватиметься його потенціал в Україні.
ІЦ УАК