Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує негайно виконати вимоги Закону України про очищення влади й звільнити близько 42% представників центрального апарату Державної фіскальної служби і 15% вищих чиновників на місцях, оскільки такі результати люстраційної перевірки ДФС.
Про це Яценюк сказав у ході засідання уряду.
«Два тижні тому я дав доручення Міністерству юстиції та спецдепартаменту з питань люстрації щодо перевірки Державної фіскальної служби. Перевірили 344 особистих справи вищого керівництва ДФС – центрального апарату та всіх обласних підрозділів. За результатами перевірки 42% вищого керівництва центрального апарату ДФС підлягають негайному звільненню, 15% керівників у областях також підлягають звільненню. І я вимагаю після завершення перевірки негайно від керівника ДФС виконати закон і звільнити 42% центрального апарату служби та 15% апарату обласних керівників підрозділів ДФС, як цього вимагає закон», - сказав Яценюк.
В сою чергу, Міністерство юстиції не виключає притягнення до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова у разі, якщо він не виконає доручення уряду й не звільнить вищих чиновників центрального апарату регіональних підрозділів служби, які підпадають під дію норм закону про люстрацію.
Про це в ході брифінгу в Кабінеті міністрів сказала керівник спеціального департаменту Мін'юсту Тетяна Козаченко.
Вона нагадала, що за результатами перевірки близько 42% вищих чиновників центрального апарату ДФС і 15% керівників місцевих підрозділів підпадають під норми закону і повинні бути негайно звільнені.
«Робоча група рекомендувала наступне: порушити питання про відповідність його (Романа Насірова, очільника ДФС - УНІАН) посаді. Міністерство фінансів, Нацслужби і Секретаріат Кабміну порушили питання про притягнення його (Насірова - УНІАН) до дисциплінарної відповідальності. І ви мають розуміти, що дисциплінарна відповідальність передбачає також і звільнення. Тобто, він має виконати закон», - сказала Козаченко, додавши, що в іншому разі «буде вирішено питання про дисциплінарну відповідальність».
За словами Козаченко, Насіров, як очільник ДФС, відповідає за формування кадрів Фіскальної служби і перекладати відповідальність на інших чиновників - не можна. «Саме він (Насіров - УНІАН) керує відомством і визначає те, що це відомство має діяти за законом», - сказала Козаченко.
За її словами, кадрові рішення і документи до них готували кадрові департаменти ДФС. «Але є сумніви в тому, що Насіров міг не знати про те, що відбувається», - зазначила Козаченко.
Раніше вона повідомила, що керівник територіального управління Державної фіскальної служби в Києві Людмила Демченко, а також ректор Національного університету Державної податкової служби України Павло Пашко обіймають свої посади незаконно, оскільки підпадають під пряму заборону на призначення на державні посади відповідно до Закону про очищення влади. Також під пряму заборону підпадають у цілому 76 чиновників з керівного складу ДФС.
ІЦ УАК за матеріалами УНІАН