24.05.2024 09:50

Війна – це найскладніше, що може бути в історії людства. Нам треба перемагати і потім розбиратися, - Леонід Козаченко

версія для друку
24.05.2024 09:50

Про це сказав журналістам проекту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

У цьому матеріалі журналісти-розслідувачі дізнавалися, хто контролює зернові потоки на тимчасово окупованих українських територіях.

 

«Втрата 10 млн га землі»

За даними Української зернової асоціації, за два роки повномасштабного вторгнення росія могла зібрати і вивезти з окупованих українських територій понад 10 млн тонн пшениці і приблизно 5 млн тонн кукурудзи та соняшника. Дохід від експорту такої кількості зерна орієнтовно складає 7 млрд дол.

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко розповів «Новинам Приазов’я», що через російську агресію та окупацію територій аграрна сфера України втратила близько 10 мільйонів гектарів.

«Це і та територія, яка вже окупована, і та територія, на який йдуть бойові дії. Це по-перше. По-друге, у нас майже 8 мільйонів гектарів замінованих полів. Тобто у нас десь 17-18 млн гектарів не може сьогодні оброблятись саме через військові дії Росії. Що тут треба робити? Головне – це вигнати ворога з нашої території. Але під час тих дій, які наразі ми маємо, саму головну увагу треба звернути на розмінування. Тут питання і в часі, і в коштах, яких не вистачає. І треба залучити при цьому такі сучасні методи і технології, які прискорили б цей процес і здешевили його. Тому, що традиційні методи, які використовувались і вони проходили своє випробування ще у Другу світову війну, сьогодні вони не можуть дати нам можливість швидко повернути цій землі можливість добре відтворюватись. Тому це питання залишається дуже болючим», – зазначив експерт.

Президент Української аграрної конфедерації нагадав, що після деокупації територій всі землі повернуться до своїх законних власників. Також експерт нагадав, що частина фермерів, які залишилися в окупації, були змушені перереєструвати свій бізнес через тиск окупаційної влади.

«Земля ніде не дінеться, вона буде потім повертати нам втрачені оці всі ресурси. Але коли йдеться про молочні ферми, птахофабрики, звичайно, якщо їх зупиняти, то не буде ні молока, ні корів, ні курей. І це питання непросте. Тут треба шукати теж порозуміння і дивитися, яким чином той, хто далі продовжує там працювати, отримав цей паспорт (РФ – ред.), чи він хотів цього, чи його примусили і щоб не втратити своє життя і цей об'єкт, він мусив це зробити. Це все складно, бо війна – це найскладніше, що може бути в історії людства і нам треба всім перемагати і потім розбиратися», – зауважив Козаченко.

 

Детальніше у статті "«Права рука Кадирова та його друзі»: хто контролює зернові потоки на окупованих українських територіях" за посиланням.

 

ІЦ УАК за матеріалами Радіо Свобода

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування