Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль узяв участь в Українській зерновій конференції. Захід зібрав понад 1000 аграрних переробників і виробників. Також про Євроінтеграцію на заході розповіла заступниця міністра Оксана Осьмачко.
Віталій Коваль під час виступу подякував присутнім за їхні зусилля та працю.
«Завдяки агровиробникам і переробникам ми закінчили минулий рік з кількома рекордами. Майже 24,7 млрд дол. скала виручка агросектору у 2024 році. Це другий показник за всю історію України. Більше того, аграрії у воєнний рік змогли забезпечити 59% валютної виручки в країні. Це про стабільність і підтримку української економіки», - наголосив Віталій Коваль.
Міністр також повідомив, що серед позитивних трендів, які були торік, і який потрібно продовжити у 2025 - це збільшення кількості доданої вартості продукції. Він нагадав, що розвиток глибинної переробки - один із пріоритетів Мінагрополітики.
За його словами, ще один важливий напрямок на найближчі роки - відновлення тваринництва. Це допоможе збалансувати рослинництво та побудувати сильний агросектор. Як зазначив Віталій Коваль, треба, щоб українське зерно проходило конверсію через корм, через тваринництво й давало приріст молока та мʼяса. Тому що українську продукцію чекають нові ринки. Мінагрополітики активно працює над їх відкриттям.
Читайте також: Уряд схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва до 2033 р.
Наприкінці виступу Віталій Коваль наголосив, що 1 український гектар рятує від голоду 18 людей у світі. І сьогодні українські аграрії не просто вирощують і продають продукцію, а забезпечують продовольчу безпеку.
«400 млн людей залежать від українського продовольства. І розкриваючи український потенціал, цю цифру можна збільшити до 600 млн. Для цього потрібно багато праці, зусиль і синергії, яка має бути між тваринниками, переробниками, асоціаціями та державою. Тому важливо, щоб ми разом напрацьовували спільні рішення та продовжували розвивати аграрну галузь», - підкреслив Віталій Коваль.
У свою чергу Оксана Осьмачко повідомила, що Мінагрополітики бере активну участь у здійсненні скринінгу законодавства України актам права ЄС. За словами заступниці міністра, вся ця робота допоможе у вивченні відповідності українського законодавства до законодавства ЄС, зокрема підготовці переговорних позицій України під час переговорів з ЄС щодо укладення Угоди про вступ України до ЄС.
Нагадаємо, у Мінагро відбулася зустріч з експертами IPRSA й ILCA2 щодо підготовки України до вступу до ЄС
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики