06.02.2025 12:42

У Мінагро відбулася зустріч з експертами IPRSA й ILCA2 щодо підготовки України до вступу до ЄС

версія для друку
06.02.2025 12:42

Представники Міністерства аграрної політики та продовольства України зустрілися з експертами проектів ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) та «Подальша підтримка у погодженні українського законодавства, контролю та поінформованості із законодавством ЄС у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин, фітосанітарії» (ILCA2).

З боку Міністерства у зустрічі взяли участь перший заступник міністра Тарас Висоцький, заступник міністра Оксана Осьмачко та керівники структурних підрозділів. Зустріч пройшла у змішаному форматі.

Головна тема зустрічі – обговорення підготовки до двосторонніх зустрічей України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорними розділами 11 «Сільське господарство та розвиток сільських територій» і 12 «Безпечність харчових продуктів, ветеринарна та фітосанітарна політика».

«Ми запросили представників проектів IPRSA й ILCA2 для того, щоб обговорити підготовку до скринінгів, які ми плануємо провести вже в цьому році. Для цього нам потрібна додаткова підтримка й інформація», - зазначила Оксана Осьмачко.

«Євроінтеграція є нашим незмінним і спільним курсом, і для того, щоб усе пройти якнайшвидше та якісно - два скринінги у вересні поточного року, ми маємо дивитись в одну сторону та рухатись з однаковою великою швидкістю», - додав Тарас Висоцький.

Під час зустрічі сторони також досягли важливої домовленості про подальшу співпрацю й обговорили збільшення чисельності експертів від проектів IPRSA й ILCA2 з метою ефективної підготовки до офіційного скринінгу. Було узгоджено розподіл відповідальних експертів проектів за акти, визначені в порядках денних за переговорними розділами 11«Сільське господарство та розвиток сільських територій» і 12 «Безпечність харчових продуктів, ветеринарна та фітосанітарна політика».

Крім того, сторони домовились проводити окремі зустрічі по кожному з переговорних розділів, що дозволить детально розглянути специфіку питань за кожним із переговорних розділів і визначити подальші кроки для досягнення максимального прогресу. Таким чином, домовленість між сторонами створює необхідну платформу для конструктивної роботи.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування