27.07.2023 14:56

Відбудова та відновлення Каховської ГЕС має відбуватись на основі наукового обґрунтування, - Тарас Висоцький

версія для друку
27.07.2023 14:56

Наслідки руйнування дамби Каховської ГЕС, вплив цього на рибальство, сільське господарство, туризм, транспорт та інші галузі економіки, пошук можливих рішень і стратегій для їх мінімізації обговорили учасники міжнародного заходу «Вплив руйнування Каховського водосховища на екологію й економіку Північного Причорномор'я».

Захід організовано Інститутом кліматично орієнтованого сільського господарства НАН України.

Участь в обговоренні взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, представники ЄС, ФАО, міжнародні експерти й українські науковці.

За словами першого заступника Міністра, терористичні дії росії на Каховській ГЕС завдали негативних наслідків у всіх сферах. Тому важливо розробити план її відбудови та відновлення з урахуванням всіх факторів і наукових обґрунтувань.

«Уряд прийняв рішення про початок проектних робіт щодо відбудови Каховської ГЕС. Наша мета – відбудова і відновлення на основі потенційного аналізу всіх можливих факторів впливу: екологічних, на сільське господарство, комунальну сферу, очищення питної води. Це неможливо зробити без активної участі науки», - зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра відзначив важливість діяльності робочої групи науковців на базі Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, яка досліджує і розробляє пропозиції щодо відновлення Каховської ГЕС.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування