11.01.2019 14:20

Від скасування експортного ПДВ на олійні агробізнес очікують щорічні збитки у розмірі 51-59 млрд грн

версія для друку
11.01.2019 14:20

Від скасування експортного ПДВ на олійні експортерів з агробізнесу очікують щорічні збитки у розмірі 51-59 млрд грн.Про це у своєму блозі на сайті ГО «Бізнес-Варта» заявив народний депутат Іван Мірошниченко

Раніше уже робилася спроба обмежити відшкодування експортного ПДВ для виробників (потенційна сума збитків для сектору оцінювалася в майже 16-18 млрд грн) в АПК – так званісоєво-ріпакові правки. Історію їх прийняття і відміни (після кількамісяців зволікання  з підписанням відповідного закону Президентом) читайте у матеріалі тут.

«Таким чином, якщо взяти суму у 440 млрд грн. реалізації зернових, олійних культур та олій за 2018 рік, перемножити її на 20% (ставка ПДВ), а потім на 70-80 %, то отримаємо суму втрат навіть у 51-59 млрд грн», – написав Мірошинченко.

Загалом, ДФС рекомендує звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту такі товарні позиції:

– пшениця і суміш пшениці та жита (меслин);

– ячмінь;

– кукурудза;

– соєві боби, подрібнені або не подрібнені;

– насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або не подрібнене;

– насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене;

– олія соєва та її фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу;

– олії соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу (крім постачання олії соняшникової, що призначена для безпосереднього вживання в їжу, у споживчій тарі місткістю до 5000 см3);

– олії свиріпова, ріпакова або гірчична та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу.

Мірошніченко  зазначив, що ДФС, у якості мотивації використовує слушні аргументи щодо подолання обсягів «сірого» ринку агропродукції та боротьби із несплатою податків.

За вирішення даних проблем уже довгі роки виступає уся аграрна спільнота. Проте, замість того, щоб посилювати реальний контроль над товарообігом, поверненням валютної виручки в Україну, надання таких податкових умов, при яких самі учасники ринку не шукали б можливості для ухилення від сплати податків, боротися зі «скрутками» та «податковими ямами», чиновники рекомендують скасувати оподаткування ПДВ, чим скинути із себе зайвий пласт роботи із адміністрування та контролю. Можливо, на їх погляд, це і найлегший варіант, проте, аграрії до такого розвитку подій готуються з острахом», – вважає народний депутат.

ІЦ УАК за матеріалами Agropolit

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування