Керівник Укрзалізниці презентував учасникам конференції, серед яких представники великих та малих агрокомпаній та трейдери, зміни у роботі залізниці та нещодавні тарифні ініціативи.
За його словами, Укрзалізниця вибудовує абсолютно прозору комунікацію й хоче говорити з ринком «очі в очі». «Завдяки тарифним ініціативам ми зможемо покрити наші операційні витрати, які значно зросли з моменту останньої індексації тарифів. На це вплинуло багато факторів: дорожчання запасних частин, дизелю, електроенергії. Також ми маємо думати про матеріальну підтримку залізничників, які, як і аграрії, мужньо працюють в умовах великої війни. Наразі наше завдання – знайти для вас дієві компенсатори, щоб залізниця не втратила обсяги та не вплинула на можливості українського агроекспорту», – зазначив Олександр Перцовський.
Він також додав, що, враховуючи всі фактори: ціну зерновозів, курс валюти та запропоновану індексацію тарифів, – реальний вплив на вартість зернових вантажів після перегляду тарифів становитиме менше одного долара США на тонну.
Натомість Укрзалізниця вже бачить декілька компенсаторів для агробізнесу, серед яких:
1. Укладання довгих договорів за фіксованими цінами.
2. Участь у державній програмі, яка субсидує перевезення агропродукції з прифронтових територій.
3. Організація маршрутних відправок зернових.
«Укрзалізниця готова обговорювати ці компенсатори та вислухати пропозицію партнерів. Також у наших інтересах перевезення зернових «на короткі плечі» – на відстань 200-300 км, де наразі домінує автотранспорт», – резюмував Олександр Перцовський.
Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 16.12.2009 № 1392 «Про забезпечення прозорості державної тарифної політики щодо перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України» тарифи на залізничні вантажні перевезення мають індексуватися щороку. Востаннє вони переглядалися влітку 2022 року. Наразі залізниця пропонує проіндексувати тарифи на 37% (або близько 13% у річному вимірі), враховуючи, що з останньої індексації минуло 2,5 роки.
ІЦ УАК за матеріалами УЗ