01.06.2023 12:10

Українські піротехніки обстежили майже 20 тисяч га сільгоспземель за тиждень

версія для друку
01.06.2023 12:10

Минулого тижня українські піротехніки встановили абсолютний рекорд з обстеження земель сільськогосподарського призначення. Підрозділами ДСНС, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту та приватних операторів протимінної діяльності було обстежено 19 485 га земель, що підлягають першочерговому обстеженню та, в разі необхідності, розмінуванню.

«Маємо чудову новину. За один лише минулий тиждень фахівці з розмінування обстежили близько 20 тисяч гектарів земель сільгосппризначення. Це дуже потужне досягнення: темпи обстеження зросли в рази в порівнянні з попередніми періодами. Розмінування територій, на яких виявлено вибухові предмети, поки обходиться без рекордів. Суттєвого прискорення тут зможемо досягти з надходженням до України відповідної техніки. Над цим ми зараз дуже активно працюємо з партнерами. Однак, добре вже те, що ці роботи тривають у стабільному темпі», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, в майбутньому також пришвидшаться і темпи обстеження. Це стане можливим завдяки використанню найновіших технологій з обстеження, зокрема, за допомогою дронів. Програму тестування відповідних західних розробок Україна наразі реалізує за ініціативи Міністерства економіки та підтримки ПРООН.

Згідно з інформацією ОВА, найбільші території минулого тижня були обстежені в Харківській області – 14 855 гектарів. В Миколаївській і Херсонській областях обстежено понад 2 тисячі гектарів у кожній. Також обстеження проводились в Київській і Чернігівській областях.

Нагадаємо, згідно з чотирирічним планом пріоритетного введення в експлуатацію земель сільгосппризначення передбачено обстеження та, в разі необхідності, очищення чи розмінування близько 470 тисяч га цінних сільськогосподарських угідь. Пріоритетом до кінця 2023 року є повернення до використання 165 тис. га (35%) таких земель.

 

У пріоритеті Уряду – розмінування 165 тис. га сільськогосподарських земель до кінця 2023 року, - Юлія Свириденко

Гуманітарне розмінування с.-г. земель є пріоритетним завданням для Уряду, адже попри війну Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки. А очищення забруднених земель є найважливішим елементом економічного відновлення України та безпеки населення.

Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з головою офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) в Україні П’єром Вотьє, уповноваженим представником і директором Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) в Україні Метью Голлінгвортом і координатором з протимінної діяльності Представництва ООН в Україні Полом Хеслопом.

«Уряд мобілізує всі ресурси для формування комплексної політики розмінування. Найважливіше – це безпека людей. Разом з тим, Україна продовжує виконувати свої міжнародні обов’язки гаранта світової продовольчої безпеки. Зараз основні зусилля сконцентровано на: Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській і Черкаській областях. З підтримкою донорів і міжнародних партнерів ми поставили за мету відновити господарську експлуатацію 165 тис. га до кінця 2023 року і 305 тис. га до кінця 2024 року», - зауважила Юлія Свириденко.

За даними ДСНС і ДССТ, для швидкого та комплексного розмінування Україні потрібні мінімум 83 машини з розмінування. Цього року очікується на поставку 26 машин для розмінування від європейських виробників. Також Україні потрібні 368 автомобілів для перевезення вибухових елементів, 50 з яких вже законтрактовано донорами. Є потреба у 465 автомобілях для перевезення людей, з яких 110 також вже закуплено донорами.

Перший віце-прем’єр-міністр України акцентувала на необхідності розвивати державні установи, які можуть навчати спеціалістів з розмінування та сертифікувати приватних операторів із розмінування. 

«Створення в Україні відкритого ринку послуг з розмінування сприятиме злагодженій співпраці державних інституцій, неурядових організацій та приватних операторів, і прискорить очищення територій. Це вимагає сильної координації та фінансової підтримки з боку міжнародних донорів і національних урядів. Ми також розраховуємо на всебічну підтримку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у цьому процесі», - підкреслила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони обговорили конкретні проекти у сфері гуманітарного розмінування, які реалізує та планує реалізувати в майбутньому Україна. Як було зазначено, наразі обрано пріоритетні ділянки сільгоспземель, на яких проводяться відповідні роботи з обстеження й очищення, або будуть проводитися в короткостроковій перспективі. Окрім того, фахівці обстежують і розміновують об'єкти інфраструктури в різних регіонах країни.

П’єр Вотьє зі свого боку відзначив, що повністю підтримує Україну в її намірах щодо гуманітарного розмінування, та підтвердив необхідність пришвидшення цього процесу. Окремо він наголосив на необхідності забезпечити сертифікацію операторів з розмінування, які б працювали за міжнародними стандартами. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) потребує українського зерна та продовольства для подолання голоду у світі, і всебічно сприятиме Україні у залученні усіх необхідних ресурсів для розмінування забруднених територій.

Довідково

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є спеціалізованою установою ООН, яка очолює міжнародні зусилля у боротьбі з голодом. Україна приєдналася до ФАО у 2003 році, а з 2015 року Організація працює у двох стратегічних напрямках: надзвичайна гуманітарна допомога у постраждалих від конфлікту областях і розвиток сільського господарства по всій країні.

 

Нагадаємо, використання штучного інтелекту для швидкого розпізнавання потенційно небезпечних територій може значно спростити процес розмінування, − Денис Башлик

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування