01.06.2023 09:25

Використання штучного інтелекту для швидкого розпізнавання потенційно небезпечних територій може значно спростити процес розмінування, − Денис Башлик

версія для друку
01.06.2023 09:25

Під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки Юлії Свириденко відбулася зустріч з головою офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) в Україні П’єром Вотьє, уповноваженим представником і директором Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) в Україні Метью Голлінгвортом і координатором з протимінної діяльності Представництва ООН в Україні Полом Хеслопом. У заході взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Сторони обговорили конкретні проекти у сфері гуманітарного розмінування, які реалізує та планує реалізувати Україна в майбутньому. Як було зазначено, наразі обрано пріоритетні ділянки сільгоспземель, на яких проводяться відповідні роботи з обстеження й очищення.

«Україна потребує спеціалізованої техніки для прискорення очищення територій, йдеться про високоякісні сучасні технології, зокрема використання штучного інтелекту для швидкого розпізнавання потенційно небезпечних територій. Чи не найбільше цю потребу відчувають малі агровиробники, які на сьогодні не мають ресурсів для проведення розмінування сільгоспземель самостійно», − зауважив Денис Башлик.

За його словами такий процес вимагає сильної координації та фінансової підтримки з боку міжнародних донорів і національних урядів. Тож Україна розраховує на всебічну підтримку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

П’єр Вотьє зі свого боку відзначив, що повністю підтримує Україну в її намірах щодо гуманітарного розмінування та підтвердив необхідність пришвидшення цього процесу. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) потребує українського зерна та продовольства для подолання голоду у світі, і всебічно сприятиме Україні у залученні усіх необхідних ресурсів для розмінування забруднених територій.

З огляду на це, у межах спільного проекту FAO та WFP підтримуватимуть перевірку на вибухонебезпечні предмети угіддя на Миколаївщині та Харківщині. На ці потреби виділяється 10 млн дол.

Нагадаємо, Україна провела ряд зустрічей з Кореєю, Нідерландами, Великою Британією й ООН, і сподівається на їхню допомогу у розмінуванні

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування