04.04.2018 15:58

"Українська аграрна конфедерація не долучилась до меморандуму, ініційованого ВАР, через низку суперечностей" - Леонід Козаченко

версія для друку
04.04.2018 15:58

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко дав коментар виданню Агроінсайдер щодо підписання меморандуму, ініційованого ВАР, стосовно  повернення ПДВ при експорті олійних.

"За словами Леоніда Козаченка, Українська аграрна конфедерація не долучилась до меморандуму, ініційованого ВАР, через низку суперечностей. Позиція УАК полягала в тому, що спочатку всі аграрні асоціації повинні були узгодити текст меморандуму, і тільки потім — запропонувати його всім фракціям у парламенті. У тому випадку, якщо аграрні асоціації не змогли б прийти до єдиної думки по якомусь з пунктів, його слід було б взагалі виключити з проекту меморандуму.

«Але ВАР сказав: ні, ми будемо підписувати різні тексти з різними фракціями», — зазначив він. За словами Леоніда Козаченка, УАК виступає за зняття мораторію на продаж сільгоспземель, тоді як в підписаному ВАР та Аграрного союзу України меморандумі прописаний мораторій на продаж землі до 2023 року. Крім питання про скасування мораторію були й інші суперечності, зокрема, з логістики: ВГО УАК пропонував розвивати не тільки залізничні перевезення сільгосппродукції, як вказав ВАР в проекті меморандуму, але також річкові та автомобільні. Однак ВАР відмовився вносити зміни в проект меморандуму, пояснивши це тим, що немає часу для повторного узгодження проекту документа з членами своєї асоціації.

«У нас були правки до 30% тексту меморандуму, але 90% з них можна було б без проблем узгодити», — впевнений президент УАК. Позиція депутатів з «Блоку Петра Порошенка» і «Народного фронту» з питання мораторію на продаж землі кардинально відрізняється від позиції «Батьківщини», уточнив Леонід Козаченко. За його словами, "Блок Петра Порошенка" і «Народний фронт» виступають «за» ринок землі, але водночас майже половина депутатів цих фракцій проти всяких обмежень при запуску ринку — ні за участі іноземців в придбанні українських земель, ні по площах, які можна концентрувати в одних руках".

 

ІЦ УАК за матеріалами agroinsider

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування