26.02.2024 12:59

Україні треба допомогти з експортом продукції на світові ринки - фон дер Ляєн

версія для друку
26.02.2024 12:59

Європа має допомогти Києву експортувати українську агропродукцію на ринки світу.

Про це під час спільної прес-конференції з главою польського уряду Дональдом Туском і прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо в п’ятницю у Варшаві заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондент Укрінформу.

Як підкреслила очільниця Єврокомісії, ЄС уважно слідкує за розвитком ситуації в Польщі на кордоні з Україною. За її словами, результатом цього є рішення про плани щодо внесення змін до транспортної угоди між ЄС та Україною.

«Ми повністю взяли до уваги польські побоювання. Сьогодні експорт України через Чорне море збільшено, і це добре, адже розвантажує сухопутний кордон. Зараз ми маємо зосередитися на допомозі України, на відновленні її експорту до цілого світу», - заявила фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС підтримує польських селян, зокрема пропонуючи їм 22 млрд євро з фонду на спільну аграрну політику. Вона повідомила, що перший транш у розмірі 1,4 млрд євро для польських селян, щоб допомогти їм модернізувати свою продукцію і вийти на нові ринки, буде доступний уже незабаром.

 

Єврокомісія прагне збалансувати імпорт та експорт у межах єдиного ринку - фон дер Ляєн

Європейська комісія прагне збалансування імпорту й експорту сільськогосподарської продукції, щоб мати стабільний єдиний ринок ЄС.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми запровадили необхідні торговельні заходи, і зараз наше завдання полягає в тому, щоби збалансувати імпорт та експорт, аби ми мали стабільне рівне "поле для гри" і стабільний єдиний ринок. Ми обговорюємо різні питання”, – сказала фон дер Ляєн.

Водночас вона наголосила, що готова вислухати виробників сільгосппродукції від обох сторін і хоче допомогти знайти конструктивне і стале рішення.

“Це наше спільне бажання, наша спільна робота, тому що ми знаємо, що, попри все, є величезна підтримка України з боку європейських народів, але є проблеми, які ми можемо розвʼязувати”, – наголосила фон дер Ляєн.

 

Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС

Єврокомісія шукає компромісні розв'язання проблем, пов’язаних з імпортом українського зерна та його транзитом через сусідні країни, та баланс між заходами з підтримки економіки України з одного боку та інтересами стабільності внутрішнього ринку ЄС – з іншого.

Про це 22 лютого у Брюсселі під час брифінгу заявив речник Європейської комісії Олоф Гілл, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це складні питання, для яких немає простих рішень. Пошук цих рішень має відповідати, з одного боку, зобов’язанням Єврокомісії у продовжені підтримки економіки України, включаючи її агросектор, який має системну важливість для економіки країни. З іншого боку, ми намагаємося знайти такі рішення, які захищатимуть чутливі сектори європейського ринку, особливо коли виникають ризики для порушення його стабільності. Це той баланс, якого ми маємо досягти», - зауважив речник Єврокомісії.

Він нагадав, що минулого вівторка відбулася зустріч у рамках Координаційної платформи за участі всіх зацікавлених сторін, включаючи Єврокомісію, Україну та представників п’яти сусідніх з нею країн. Речник визначив цю зустріч як «надзвичайно корисну». Сторони продовжують контакти як на багатосторонньому, так і на двосторонньому рівнях, з метою пошуку взаємно прийнятних рішень шляхом переговорів.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи призвела ситуація на кордоні з Україною до дестабілізації внутрішнього ринку, він знову зазначив, що це «складне питання».

«Польща ввела односторонню блокаду проти імпорту з України, і можна лише запитувати - чи це працює так, як було задумано, особливо з огляду на те, що зараз фермери блокують прикордонні пункти. Стосовно стабільності ринків, Єврокомісія регулярно проводить таку оцінку стану ринку та оприлюднює її онлайн», - зауважив Гілл.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо зростання аграрного експорту з росії на європейський ринок, у тому числі – до Польщі, він нагадав, що російський сільськогосподарський імпорт не входить до загального переліку європейських санкцій проти росії, оскільки вважається важливим для підтримання глобальної продовольчої безпеки.

«Поки ми дотримуємося такої позиції. Якщо вона буде змінюватися, ми вам повідомимо про це», - додав речник Єврокомісії.

 

У Франції заявили, що дестабілізація світового ринку зерна була одним із намірів путіна

Дестабілізувати світовий ринок зерна було одним із намірів путіна, тож необхідна нова стратегія, як перебудувати ринок з урахуванням українського сегмента.

Про це заявив міністр сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції Марк Фено перед початком зустрічі 27 профільних міністрів у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

«Світовий ринок зерна дестабілізовано, що й було одним із намірів путіна. Але існують захисні заходи, які потрібно активувати. Тому нам потрібні роз'яснення, потрібна європейська та українська стратегія, яку ми маємо виробити, щоб повернути собі ринки, особливо за межами кордонів ЄС», - наголосив Фено.

За його словами, намагання росії захопити контроль над світовим зерновим ринком потребує низки спільних заходів. «Тож треба працювати над цим, і я думаю, що це питання не тільки до міністрів сільського господарства», - сказав французький міністр.

Він означив і інші теми для дискусії: «Ми будемо обговорювати також українське питання, а саме питання квот на м'ясо птиці, яйця та цукор. Це був саме французький запит. Окрім того, що для нас важливим є питання ціни на зернові».

Як повідомлялося, міністри сільського господарства Європейського Союзу зустрічаються у Брюсселі, де обговорять ситуацію із фермерськими протестами й у сільськогосподарській галузі.

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування