29.09.2023 16:33

Україна зробила помилковий крок із позовом до СОТ - думка

версія для друку
29.09.2023 16:33

На думку президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка Україні не варто було позиватись до СОТ із-за односторонніх заборон трьох країн-членів ЄС.

Про це зазначається у матеріалі Comments.ua "Чому конфлікт України з європейськими сусідами може наростати – чи є вихід із глухого кута".

Народний депутат VIII скликання, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко розповів "Коментарям", що наприкінці минулого тижня повернувся з польського міста Познань, де проходив великий міжнародний форум, присвячений спільному українсько-польському майбутньому.

"У цьому заході взяв участь президент Польщі – Анджей Дуда, інші високопосадовці. Понад 20 різних польських асоціацій. Загалом було близько 300 учасників з польської сторони, понад сто – з України. На жаль, від нашого уряду взяла участь лише віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина – і то в режимі онлайн. Але була маса українських асоціацій з різних сфер економіки, окремі компанії, задіяні у сфері будівництва, енергетики, сільського господарства тощо", – зазначає експерт.

Захід, продовжує він, тривав два дні. Там обговорювалися різні проекти, які фінансуватимуться польською стороною з метою підтримки України у відновленні економіки, у перемозі над нашим спільним ворогом – росією.

"На форумі польський президент дав зрозуміти, що його країна не хоче псувати стосунки з Україною. Що втрати, які зазнає Україна від заборони продажу сільгосппродукції на польському ринку, є мізерними. Значно меншими за ту допомогу, яку надає нам Польща. Вона готова пропускати нашу продукцію транзитом, щоб вона йшла до інших країн. На жаль, ми зробили помилковий крок, подавши позови до СОТ на ту саму Польщу, як на країну, яка порушує правила цієї організації, блокуючи український експорт. Думаю, ми відкличемо позов. Тому що допомогу з боку Польщі, – наголошує Леонід Козаченко, – ми отримуємо значно більшу, ніж втратимо від заборони на експорт до неї".

Щодо інших країн, які дотримуються такої самої позиції (Угорщина, Словаччина, частково – Румунія та Болгарія), вони не можуть конкурувати з нами в секторі аграрного виробництва, наголошує експерт. І в майбутньому це питання виявиться непростим у ракурсі нашої євроінтеграції. Україні доведеться шукати консенсусу.

"Наразі я не бачу загрози у тому, що відбувається. Так, з політичного погляду маємо неприємні моменти. Але з Польщею це пов'язано ще й із виборами, що намічені там на середину жовтня. Після них, якщо при владі виявляться ті самі сили, що й зараз, проблем у нас, певен, не буде", – робить висновок Леонід Козаченко.

Дійсно, нагадаємо, що 21-22 вересня 2023 року у м. Познань відбувся Конгрес з відбудови України “Common Future”.

До участі в заході була запрошена делегація, до складу якої ввійшов і Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.

Польська й українська сторони обговорювали можливості співпраці та реалізації спільних проектів у різних сферах, зокрема і в аграрній, з акцентом саме на переробку.

Крім цього, за словами Леоніда Козаченка, на заході обговорювали такі питання:

  • продовження та посилення надання допомоги Україні, у першу чергу для боротьби з ворогом;
  • фінансування відбудови України, зокрема соціальних об'єктів (житла, шкіл, садочків), об'єктів інфраструктури (доріг і мостів) й об'єктів культурної спадщини;
  • співпраця у сфері енергетики: відбудова пошкодженої внаслідок обстрілів і перехід на зелену енергетику.

ІЦ УАК

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування