Українська делегація виступила на конгресі з відбудови України у Познані (Польща).
Українська бізнес-спільнота формує сталу інфраструктуру співпраці із польськими партнерами.
21-22 вересня 2023 року у м. Познань відбувся Конгрес з відбудови України “Common Future”.
До участі в заході була запрошена делегація УСПП під керівництвом президента УСПП Анатолія Кінаха, який виступив спікером Конгресу та представив позицію українського бізнесу.
До складу делегації ввійшли також віце-президенти УСПП Леонід Козаченко (президент Української аграрної конфедерації), Володимир Саченко (керівник «Укрмашбуд»), Сергій Устінов (дійсний член Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва Україна-Польща).
На полях Конгресу та після нього проведено раунд зустрічей і перемовин із зацікавленими польськими інвесторами.
Віце-президент УСПП, президент Української аграрної конференції Леонід Козаченко розповів на Конгресі про механізми комунікацій бізнесу з місцевими громадами в Україні.
Учасники заходу наголосили на тому, що у відбудові України ключове значення матиме посилення державно-приватного партнерства.
У Конгресі взяв участь і Президент Польщі Анджей Дуда.
Співпраця України та Польщі має не ситуативний характер, а є довгостроковим партнерством двох народів, заснованим на довірі, спільних цінностях і прагненні до розвитку як сучасних європейських держав.
На цьому наголосив президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи на Конгресі із відбудови України “Common Future”, організованому польськими діловими асоціаціями за підтримки Уряду Польщі.
Пан Дуда підкреслив у своєму зверненні до польського й українського бізнесу, що нас всіх об'єднує боротьба з російським агресором. Він висловив певність, що поточні торговельні непорозуміння між нашими країнами мають винятково ситуативний характер і не вплинуть на високий рівень взаємної довіри та поваги.
Також польський президент підтримує зусилля національного бізнесу сприяти відбудові України та вже підписав закон про страхування польських підприємців, що працюватимуть в Україні, від ризиків воєнного стану.
Обидві сторони згодні з тим, що основним джерелом наповнення фондів з відновлення України має бути приватний капітал у тісній співпраці з державою.
Ділові кола обох країн запевнили один одного в довірі, прагненні розвивати партнерство, безумовній певності у перемозі України над російським агресором і максимальному сприянню цьому польської сторони.
Для довідки:
За результатами 2022 року товарообіг між Україною та Польщею зріс на 19,2% та склав 12 млрд 147,3 млн дол. При цьому наш експорт збільшився на 27,3% у порівнянні з 2021 роком.
Цьогоріч утримується подібна динаміка.
ІЦ УАК за матеріалами УСПП