19.06.2017 14:35

Україна входить у десятку світових експортерів агропроду

версія для друку
19.06.2017 14:35

Україна входить у десятку світових експортерів широкої номенклатури сировинної продукції агросектору, втім на часі ― відновлення українського фермерства й середнього підприємництва, яке забезпечить розвиток переробки, створення доданої вартості всередині країни та формування нових робочих місць в сільській місцевості. Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

«Україна ― потужна аграрна країна, агросектор ― це понад 12% нашого ВВП, кожен шостий українець працює на агропідприємствах. Ми є лідерами за багатьма культурами: соняшникова олія, пшениця, кукурудза, м’ясо птиці. За багатьма позиціями ми в десятці світових лідерів. Але наше завдання ― не тільки ставати експортером сировини. Треба розвивати переробку, переробляти продукцію в середині країни, створювати кінцевий продукт, створювати додану вартість і заробітну плату тут», ― заявив Гройсман.

Він додав, що передумови створення підприємств на селі є завдяки реформі децентралізації. А в разі ухвалення проекту земельної реформи вони посиляться, адже мета земельних перетворень ― не стільки продаж землі, скільки посилення фермерського руху, розвиток умов життя на селі, де не просто «посіяли, зібрали й вивезли», а «посіяли, зібрали, переробили, наповнили внутрішній ринок, проекспортували надлишки, а заразом побудували садочок, школу і об’єкти охорони здоров’я».

«Коли ми говоримо про земельну реформу, це не означає, що ми маємо комусь щось продати й все. Це означає, що ми маємо відродити фермерство. Дати фермеру доступ до фінансового ресурсу, до створення господарств, створення продукту і розвитку територій», ― сказав прем’єр.

Він підкреслив, що системна підтримка фермерства може бути оформлена окремою програмою, на зразок тієї, що вже започаткована в рамках підтримки вітчизняного сільськогосподарського машинобудування.

Гройсман зазначив, що така політика спрямована на зростання економіки.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery

Новини


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування