В серпні 2017 року Україна експортувала рекордний, за останні 10 років, обсяг сливи. Вперше за всю історію Незалежності країни, головним покупцем української сливи стали країни ЄС.
За даними «Інфо-Шувар», в серпні 2017 року, українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1 тис. тон свіжої сливи на суму $625 тис. Офіційно майже весь обсяг розподілився між двома країнами: Польщею та Білоруссю.
Слід відзначити, що Україна завжди вважалась нетто імпортером сливи. За останні 10 років, ми експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції , а імпортували в 5-8 разів більше. Головним покупцем української сливи завжди була Росія.
"В цьому році ми спостерігаємо досягнення не тільки в кількості, а і в географії експорту - наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС. Погодні умови поточного сезону відіграли в цьому значну роль: через холодну весну країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним", – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.
За її словами, насправді Польща не є єдиним покупцем української сливи в ЄС. З цієї країни фрукти відправляються до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії. Саме такий шлях, поки що, вимушені обирати українські експортери, тому що постачати українську сливу у напрямку до Німеччини та Великобританії досить важко через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів».
Станом на 1 вересня 2017 року, Україна вже отримала статус нетто експортера сливи. Загальний обсяг імпорту, за перші 8 місяців календарного року, склав 430 тонн, тобто Україна експортувала в 2,5 рази більше сливи, ніж імпортувала.
Цілком можливо, що в цьому році Україна таки залишиться нетто експортером сливи, принаймні по кількості, бо за даними «Інфо-Шувар», протягом вересня поставки до Польщі відбуваються регулярно.
ІЦ УАК за матеріалами Інфо-Шувар.