13.07.2018 12:00

Україна експортує лише 10% кавунів, вирощених на півдні країни

версія для друку
13.07.2018 12:00

Керівник напрямку «Овочі та фрукти» ринку «Шувар» Іван Федишин презентував учасникам Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва бізнес-модель експорту українських кавунів на базі інфраструктури «Шувар».

Про це повідомляє uhbdp.org.

Україна експортує лише 10% кавунів, вирощених на півдні країни. Рекорд з експорту цієї ягоди встановили у 2010 році — 40 тис. тонн. Проте, побити чи навіть повторити його не вдалося.

Попит на кавуни в країнах ЄС за останні 7 років збільшився на 40%. Але експорт українського кавуна навіть після введення вільного режиму торгівлі з ЄС скоротився.

Вимоги до виробників:

  • пакет документів виробника, документи, що підтверджують якість продукції;
  • продукція повинна бути складена в картонні ящики, розміщена на європалетах;
  • витриманий  калібр ягоди, без зовнішніх пошкоджень, доставлена із дотриманням норм температурного режиму.

«Шувар» формує товарну партію кавунів з продукції багатьох виробників, але виробник самостійно приймає рішення щодо продажу за запропонованою ціною, якщо ціна його не влаштовує, він може продавати продукцію на ринку у Львові.  Підготовку експортних документів робить «Шувар». Жодна транспортна компанія не візьметься транспортувати товар по нашим дорогам, і ці ризики виробники повинні взяти на себе.

Поляки починають імпортувати досить великі обсяги кавунів ще у травні. Українська продукція з’являється на цьому ринку лише в липні, коли обсяги споживання суттєво падають.

«Стратегія розвитку раннього виробництва кавунів мусить бути прив’язана до експорту, бо на внутрішньому ринку є певні упередження, що ранній кавун — небезпечний», — каже керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Самі ж виробники кавунів зазначають, що умови для експорту непрості, але вони готові вивчити пропозицію та ризикнути, бо європейський ринок — це стабільність, у якій має потребу кожен виробник.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування