© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Керівник напрямку «Овочі та фрукти» ринку «Шувар» Іван Федишин презентував учасникам Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва бізнес-модель експорту українських кавунів на базі інфраструктури «Шувар».
Про це повідомляє uhbdp.org.
Україна експортує лише 10% кавунів, вирощених на півдні країни. Рекорд з експорту цієї ягоди встановили у 2010 році — 40 тис. тонн. Проте, побити чи навіть повторити його не вдалося.
Попит на кавуни в країнах ЄС за останні 7 років збільшився на 40%. Але експорт українського кавуна навіть після введення вільного режиму торгівлі з ЄС скоротився.
Вимоги до виробників:
«Шувар» формує товарну партію кавунів з продукції багатьох виробників, але виробник самостійно приймає рішення щодо продажу за запропонованою ціною, якщо ціна його не влаштовує, він може продавати продукцію на ринку у Львові. Підготовку експортних документів робить «Шувар». Жодна транспортна компанія не візьметься транспортувати товар по нашим дорогам, і ці ризики виробники повинні взяти на себе.
Поляки починають імпортувати досить великі обсяги кавунів ще у травні. Українська продукція з’являється на цьому ринку лише в липні, коли обсяги споживання суттєво падають.
«Стратегія розвитку раннього виробництва кавунів мусить бути прив’язана до експорту, бо на внутрішньому ринку є певні упередження, що ранній кавун — небезпечний», — каже керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.
Самі ж виробники кавунів зазначають, що умови для експорту непрості, але вони готові вивчити пропозицію та ризикнути, бо європейський ринок — це стабільність, у якій має потребу кожен виробник.
ІЦ УАК за матеріалами agravery [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://www.agravery.com/uk/posts/show/kavuni-na-eksport-suvar-proponue-ekskluzivni-umovi-dla-virobnikiv