Міністерство сільського господарства Угорщини оголосило, що з середи забороняє імпорт 25 сільськогосподарських продуктів і зернових з України.
Угорщина, яка вже оголосила про заборону на імпорт українських зернових, з середи поширила цей захід на десятки сільськогосподарських продуктів.
Згідно з указом, опублікованим в ніч з вівторка на середу, окрім зернових, на угорській території не можна буде продавати насіння ріпаку, борошно, мед, олію і деякі види м'яса з України. Ці обмеження діятимуть до 30 червня. Заходи пояснюють захистом угорських фермерів та споживачів.
Водночас Угорщина не забороняє переміщення цих продуктів на своїй території, тобто транзитні перевезення все ще дозволені, але відповідні органи будуть перевіряти їх на кордоні, за ними стежитимуть за допомогою електронних пристроїв і патрулів.
Перевізники, які порушують правила, можуть бути оштрафовані, штраф може сягати навіть повної вартості вантажу.
Тим часом 19 квітня відбулася онлайн-зустріч Першої віце-прем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко з Міністром економіки та промисловості Болгарії Ніколою Стояновим з метою обговорення тимчасової заборони на імпорт зерна і продуктів харчування з України, яка запроваджується відсьогодні. Винятком є транзит української агропродукції. Також до зустрічі приєдналась Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарія Олеся Ілащук.
«Зберегти та продовжити експорт зерна – це чутливе і важливе питання для України, оскільки це основна стаття доходу в бюджет країни. Наша країна захищається від збройної агресії, і нам як ніколи раніше потрібно зберігати макроекономічну стабільність, забезпечувати фінансами соціальну сферу, військовий і економічний фронт. Уряд України має на меті розв'язати питання тимчасової заборони на імпорт українського зерна до Болгарії. Ми ведемо діалог з болгарською стороною щодо причин і перспектив позитивного вирішення цієї ситуації для обох країн», - зазначила Юлія Свириденко.
Міністр Нікола Стоянов, у свою чергу, висловив солідарність Україні щодо ситуації, в якій країна опинилась у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф. Разом з тим, за його словами, через імпорт українського зерна і продовольства місцевим сільгоспвиробникам важко реалізувати власну продукцію і вони зазнають збитків. Однак, під заборону не підпадає транзит української продукції через Болгарію у країни ЄС. Міністр Нікола Стоянов зазначив, що Болгарія очікує на рішення, за яким українська продукція не перевантажуватиме місцевий ринок, а буде гарантовано експортуватися до інших країн.
Сторони обговорили важливі аспекти цього питання, наразі діалог продовжується. Наступного тижня консультації з цього питання відбудуться на рівні Ради Європейського Союзу і його робочих органів.
ІЦ УАК за матеріалами ЄП