03.06.2022 13:48

УАК звернулася до органів влади для вирішення актуальних питань у сфері АПК

версія для друку
03.06.2022 13:48

Цього тижня Українська аграрна конфедерація звернулася до голови Національного банку України, прем'єр-міністра України та Державної регуляторної служби України після звернення наших членів щодо врегулювання проблемних питань роботи аграріїв під час воєнного стану.

Зокрема УАК надала владі такі пропозиції:

  • Врегулювати питання часткового відшкодування страховими компаніями збитків від пошкодженого або знищеного майна агропідприємств внаслідок бойових дій РФ.
  • Заборонити комерційним банкам вимагати дострокового погашення кредитів або здійснювати одностороннє списання коштів з поточних рахунків у національній та іноземній валютах позичальників АПК та законодавчо врегулювати реструктуризацію кредитів АПК на 3-5-7 років для підприємств, що офіційно постраждали внаслідок воєнної агресії РФ.

  • Запровадити мораторій строком на 3 роки на стягнення майна, яке задіяне при вирощуванні та переробці сільгосппродукції або є невід’ємною частиною виробничих та переробних комплексів підприємств АПК, що постраждали внаслідок агресії російських окупантів.

  • Запропонувати міжнародним фінансовим установам (ЄБРР, ЄІБ, Міжнародна фінансова корпорація та інші) разом з ЄС, США та іншими державами розробити механізм надання гарантій або безпосереднє погашення кредитів підприємств АПК України за рахунок заарештованих (заморожених) активів російського Центробанку в ЄС, США та інших країнах світу.
  • З огляду на різке зменшення оборотних коштів агропромислових підприємств, які зареєстровані та мають фінансову звітність за останні 2 роки, забезпечити автоматичне відшкодування ПДВ при експорті продукції.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування