У межах підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 33 199 кредитів на загальну суму 105,4 млрд гривень.
Станом на 1 лютого 2024 року 29 банків-кредиторів обслуговують 19 080 кредитів на суму 67,2 млрд гривень. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 30,8 млрд гривень. Це близько 70 % від загального ліміту наданих гарантій (43,9 млрд гривень).
При цьому, у січні 2024 року укладено 567 кредитних договорів на суму понад 1,9 млрд грн із часткою зобов’язань за основним боргом, гарантованих державою, в обсязі 0,98 млрд гривень.
За кількістю кредитів, що обслуговуються станом на 1 лютого поточного року під державні гарантії на портфельній основі продовжує лідирувати АТ КБ «Приватбанк», який обслуговує 13 011 кредитів на загальну суму 23,3 млрд грн, що становить 67 % від ліміту таких гарантій, наданих цьому банку. Другим за кількістю таких кредитів є АТ «Ощадбанк»: 2 795 кредитів на понад 11 млрд грн (87 % від ліміту банку).
Найбільший обсяг кредитів обслуговується:
За видами економічної діяльності найбільше кредитів, частково забезпечених державними гарантіями на портфельній основі, обслуговуються у таких сферах:
Читайте також від Мінфіну:
Юрій Драганчук: Енергоефективність українських малих і середніх підприємств – рятівне коло для зростання бізнесу
Заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції у своїй колонці для Liga.net про програму пільгового кредитування "Додай енергії твоєму бізнесу", яка покликана допомогти малому і середньому бізнесу модернізувати та розширити свою діяльність.
Ідеться про пільгове кредитування для впровадження ефективних технологій та альтернативних джерел енергії під 5, 7 або 9% річних, адже Програма «Додай енергії твоєму бізнесу» може поєднуватись з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».
Унікальність програми ще й у тому, що вона не лише надає доступ до фінансування розвитку енергоефективності бізнесу і забезпечує необхідні консультації та підтримку, але й пропонує величезний каталог таких рішень.
Це різноманітні системи сонячної енергії та генератори, вентилятори і холодильники, котли й печі, компресори та насоси, електричний легковий і спецтранспорт, сільськогосподарська і навіть офісна техніка.
Тобто будь-якому бізнесу, не залежно від сфери чи галузі – сільськогосподарському, харчової промисловості, різного виробництва, сервісу чи послуг – програма пропонує фінансові й енергоефективні рішення, розроблені з урахуванням специфіки діяльності. З її допомогою підприємець отримує можливість забезпечити себе необхідним професійним обладнанням для масштабування та розвитку, а також почати нарешті використовувати енергоощадні й відновлювальні технології для свого успіху та прогресу.
Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП) за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW. На сьогодні уповноваженими банками програми є Укргазбанк і Банк Львів.
Офіційно програма «Додай енергії твоєму бізнесу» стартувала минулого року – Україна отримала 7 млн євро кредитних коштів на розвиток підприємництва за підтримки Уряду Німеччини. Завдяки поєднанню з програмою Європейського Союзу з мінімізації валютних ризиків ФРП цей фінансовий ресурс доступний для українських банків і МСП у національній валюті.
Мінфін і міжнародні партнери мають довгострокове бачення – проект розрахований на 30 років.
Всі ці фактори знаменують для українських підприємців, які доєднуються до програми, важливий крок до стійкості та фінансової стабільності незалежно від валютних коливань.
Це чудова нагода впевнено і без застороги скористатися можливістю придбати енергоефективні технології, забезпечити безперебійну роботу бізнесу і водночас сприяти збереженню довкілля.
В умовах складного геополітичного ландшафту, позначеного російською збройною агресією проти України, а також зростання цін на енергоносії у всьому світі, програма стає життєво важливим рятівним колом для багатьох підприємств і захистом від зовнішнього тиску.
ІЦ УАК за матеріалами Мінфіну