Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді України законопроект «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (№12000).
Про це свідчать дані на сайті парламенту.
Для підтримки сільгосптоваровиробників та відновлення роботи агропромислового комплексу на деокупованих територіях у проекті Державного бюджету України на 2025 рік передбачаються видатки та надання кредитів у обсязі:
- 4 726,0 млн грн для підтримки фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції (КПКВК 2801500, ГРК - Мінагрополітики), які планується спрямувати для надання:
окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблювальних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершені бойові дії та тимчасова окупація;
бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності; спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець Розподіл бюджетних коштів між напрямами буде здійснено Мінагрополітики.
- 1 000,0 млн грн для компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення(КПКВК 1201420, ГРК - Мінекономіки).
- 205,0 млн грн для підтримки сільгосптоваровиробників (КПКВК 2801580, ГРК - Мінагрополітики), які планується спрямувати для надання: підтримки сільгосптоваровиробникам, які використовують меліоровані землі; компенсації сімейним фермерським господарствам сплаченого ЄСВ. Розподіл бюджетних коштів між напрямами буде здійснено Мінагрополітики.
- 80,0 млн грн для надання кредитів фермерським господарствам (КПКВК 2801460, ГРК - Мінагрополітики).
Також, у 2025 році буде продовжено надання грантів для створення або розвитку бізнесу (КПКВК 1201350, ГРК - Мінекономіки) та передбачаються видатки у обсязі 1 370 млн грн, з яких відповідно до розподілу Мінекономіки, планується надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличного господарства.
Загалом документ передбачає, що доходи загального фонду держбюджету наступного року складуть 2336,3 млрд грн, видатки — 3938,2 млрд грн.
Згідно з даними Міністерства фінансів, курс гривні до долара у держбюджеті закладено на рівні 45 грн/$.
ІЦ УАК за матеріалами ВРУ, Мінагрополітики та Мінфіну