У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося засідання робочої групи з розвитку цукрової галузі під головуванням Міністра Віталія Коваля.
У нараді взяли участь перший заступник міністра Тарас Висоцький, представники Міністерства економіки України, Держпродспоживслужби, Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор», аграрних асоціацій (зокрема Української аграрної конфедерації) і цукрових підприємств.
Учасники робочої групи обговорили гострі питання, що стоять на порядку денному перед цукровою галуззю: умови й обсяги експорту цукру, розподіл квот між учасниками ринку, відкриття нових ринків. Окремо було порушено питання підготовки кадрів для цукрової галузі.
«Нам дуже важливо спілкуватись саме з асоціаціями, бо ви точно розумієте, що потрібно галузі. Від вас залежать показники нашої торгівлі. Державну політику неможливо будувати без взаємодії з представниками бізнесу», - зазначив Віталій Коваль.
Крім того, міністр звернув увагу на суттєвий дефіцит кваліфікованих спеціалістів, яких потребують цукрові заводи.
«Мінагрополітики до 1 грудня збирає від асоціацій реальний запит на агрофахівців для подальшого формування релевантного державного замовлення, що відповідатиме сьогоднішнім викликам та потребам. Трикутник «Бізнес-Влада-Університети» має давати результат», - наголосив Віталій Коваль.
За даними «Укрцукру», у 2023/2024 МР в Україні було вироблено 1826 тис. тонн цукру. З них внутрішнє споживання склало 921 тис. тонн. Експортовано було 692 тис. тонн цукру. З них до країн ЄС – 77%. Найбільшими споживачами українського цукру в ЄС є Італія, Болгарія, Угорщина та Румунія. На ці чотири країни припадає половина цукру, який експортується до країн Євросоюзу.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики