24.01.2022 14:40

У Канаді найвища інфляція за 30 років

версія для друку
24.01.2022 14:40
У Канаді впродовж останніх 12 місяців спостерігаються найвищі за три десятиліття темпи інфляції. Про це з посиланням на дані Статистичного бюро Канади пише CBC News.

“Індекс споживчих цін у грудні в річному вимірі зріс на 4,8%. Причиною найшвидшого зростання вартості життя з 1991 року є різке здорожчання продуктів харчування”, - повідомляється у статті.

Також зазначається, що продовольство зросло в ціні на 5,7%, що є найбільшим річним приростом з 2011 року.

За даними Статистичного бюро, ціни на свіжі продукти штовхають вгору два основні фактори - “несприятливі погодні умови в аграрних регіонах та проблеми із ланцюжком постачання”.

На думку економіста Ту Нгуєн із консалтингової компанії RSM, зростання інфляції обумовлено збоями в ланцюжках поставок, стриманим попитом й інфляційними очікуваннями. «Хоча очікується збільшення попиту через скорочення витрат на пандемію, ланцюги поставок та інфляційні очікування залишаються першочерговими проблемами», - сказала вона.

Також, на її думку, можна чекати додаткового зростання цін на продукти харчування у найближчі тижні та місяці із-за нових правил, якими забороняється невакцинованим далекобійникам в'їжджати в країну.

Канадський уряд запровадив рішення, згідно з яким, з 15 січня 2022 року всі водії вантажівок, незалежно від громадянства, повинні бути вакцинованими, щоб в'їхати на територію США.

На даний момент вакциновано близько 90% канадських водіїв, інші 10%, а це близько 12 тисяч чол. - ні. Щодо американських водіїв, то там процент вакцинації серед далекобійників значно менший, і складає близько 50-60%.

Це рішення очевидно призведе до боротьби роботодавців за вакцинованих водіїв через збільшення зарплат. Також можна очікувати затримання поставок продуктів і затримку роботи на прикордонних пунктах. Тож, експерти сумніваються у доцільності цього рішення.

Іншими причинами зростання ІСЦ є здорожчання житла та техніки із-за глобальної кризи напівпровідників. Так, за останні 12 місяців ціни на побутову техніку в Канаді зросли на 5,7%, а на автомобілі - на 7,2%.

Є й одна хороша новина - ціна на газ впала на 4,1% протягом грудня. Це найбільше місячне падіння ціни з квітня 2020 року. Але все одно, порівняно з минулим роком ціна на газ все ще на 33% виша, ніж у грудні 2020 року.

ІЦ УАК за матеріалами CBC

Новини


Як Ви оцінюєте ефективність відновленої роботи Міністерства аграрної політики за 100-бальною шкалою?:
Інші опитування