У Брюсселі триває роз’яснювальна зустріч Європейської Комісії з представниками України та Молдови щодо здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 13 “Рибальство та водний промисел”. Українську делегацію очолює заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.
Заступник Міністра розповів, що протягом 2023 року Україна вже провела первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС за цим переговорним розділом.
Віталій Головня зазначив, що Україна зробила багато кроків з реформування рибного господарства. Серед головних напрацювань Віталій Головня звернув увагу на визначення стратегічного напрямку розвитку галузі, закладення основ для цифровізації процесів управління галуззю, спрощення процедур ведення рибогосподарського бізнесу та детінізації галузі. Також створені умови для побудови системи боротьби з незаконним, непідзвітним і неконтрольованим рибальством європейського зразка, вдосконалена система збору даних у сфері аквакультури.
«Ми приділяємо особливу увагу впровадженню механізмів простежуваності водних біоресурсів, реформуванню систем рибогосподарської науки та збору рибогосподарських даних, контролю рибальства, створенню умов для залучення інвестицій у сферу аквакультури тощо», - наголосив заступник Міністра.
Він також розповів про міжнародну співпрацю для управління рибним господарством у морських водах суміжної юрисдикції. Зокрема, над інтеграцією України до регіональної системи управління чорноморським рибним господарством і набуття членства у Генеральній комісії з питань рибальства в Середземному морі (ГКРС).
Віталій Головня подякував Європейській стороні за непохитну солідарність, за експертну, консультативну та фінансову допомогу, що дозволяє оперативно впроваджувати якісні зміни в галузі.
Довідково. Роз’яснювальні зустрічі Єврокомісії - це частина процесу перевірки відповідності законодавства України, як країни-кандидата на членство в ЄС.
Перша роз’яснювальна зустріч по розділу 11 «Сільське господарство та розвиток сільських територій» відбулася 25-26 квітня 2024 року. По розділу 12 «Продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика» - 29-30 квітня 2024 року.
Після цих зустрічей по кожному з розділів Україна зобов’язана провести представлення свого прогресу. На підставі цих презентацій Єврокомісія буде проводити скринінг законодавства і надавати конкретні рекомендації.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики