29.05.2024 17:41

У 2023 році виловлено 24,5 тис. тонн риби

версія для друку
29.05.2024 17:41

Реформа рибного господарства запроваджена на основі європейських норм і стандартів. Як результат - знизилися корупційні ризики, збільшилися прибутки в галузі.

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час форуму «Реформа рибного господарства України та роль рибогосподарської науки».

За його словами, за рік з початку реформи вдалося досягнути значних результатів. Зокрема, після запровадження аукціонів на промисловий вилов у «Prozorro.Продажі» в рази збільшилися надходження за використання водних біоресурсів, частину з яких надалі планується використовувати на відтворення.

«У 2021 році промисловий вилов риби склав 30 тис. тонн і сплачено 15 млн грн податків. У 2023, після запровадження аукціонів, виловлено 24,5 тис. тонн і сплачено 101 млн грн», - зазначив Віталій Головня.

Він підкреслив, що через повномасштабне вторгнення росії промисловий вилов зменшується. Натомість треба розвивати перспективні напрями рибництва - такі як аквакультура. До 2022 року в Україні аквакультура складала 27 %, тоді як у світі - 52%.

«Аквакультура України має серйозні масштаби для розвитку. У нас великий водний фонд, понад 49 тис. водних об’єктів, більше 700 тис. га водного плеса. Навіть у 2023 році було вирощено понад 15 тисяч тонн риби в секторі аквакультури», - відзначив Віталій Головня.

Він також наголосив на важливості цифровізації сектору. Зокрема, платформа «е-Риба» - ключовий продукт, який зменшує корупційні ризики. Це система управління галуззю, яка міститиме інформацію про рибну галузь: виробництво, статистичні показники, моніторинг, простежуваність, імпорт-експорт, середня ціна й інше. Через онлайн-кабінет відбувається видача дозволів і підписуються договори.

Заступник Міністра підкреслив, що рибна галузь активно адаптується до європейських норм і стандартів. А також наголосив на необхідності розвитку наукового потенціалу, запровадження сучасних технологій і підвищення ефективності сектору.

Форум організовано Мінагрополітики спільно з Держрибагентством, Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Методично-технологічним центром з аквакультури.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування