01.03.2024 10:15

Туск не виключає введення ембарго на агропродукцію з росії

версія для друку
01.03.2024 10:15

Польща вивчить досвід Латвії щодо введення ембарго на імпорт агропродукції з росії і, можливо, незабаром здійснить аналогічні кроки.

Про це під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Латвії Евікою Сілінею в четвер у Варшаві сказав глава польського уряду Дональд Туск, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Туск зазначив, що для нього важливою є думка латвійської колеги у контексті рішення Риги ввести ембарго на російські продукти, що було затверджено на рівні латвійського парламенту.

“Ми ретельно вивчимо це рішення Латвії і не виключаю, що Польща прийме відповідну ініціативу”, - наголосив Туск.

Він додав, що у цей же день обговорить це питання з польськими фермерами під час аграрного саміту у Варшаві.

“Я хочу, щоб усі це зрозуміли: надлишок збіжжя і продуктів в Польщі та Європі і нерівна конкуренція є не лише проблемою імпорту збіжжя і продовольства з України. Мало хто усвідомлює, що ринок в Європі і Польщі дестабілізується через продукти, які напливають з росії та Білорусі, тому треба здійснити всі можливі кроки. І я дякую Евіці (Сіліня, прем’єр-міністр Латвії – ред.), що ми у Брюсселі разом переконуватимемо європейські інституції дуже серйозно зайнятися безпечними для наших країн нормативними актами щодо імпорту збіжжя і продовольства зі східних напрямків”, - підкреслив Туск.

Він додав, що Польща хоче допомогти Україні, але одночасно прагне стабілізувати ситуацію на ринках і захистити своїх фермерів.

Нагадаємо, Латвія заборонила імпорт агропродукції з росії та Білорусі, та вимагає заборонити експорт російського зерна в ЄС.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування