26.02.2024 18:42

Латвія заборонила імпорт агропродукції з росії та Білорусі, та вимагає заборонити експорт російського зерна в ЄС

версія для друку
26.02.2024 18:42

Латвійський парламент ухвалив поправки до закону про сільське господарство та розвиток села, які забороняють імпорт сільськогосподарської та кормової продукції з рф та Білорусі для споживання в Латвії.

Про це повідомляється на сайті Сейму.

Відповідно до поправок, також забороняється ввезення цієї продукції з третіх країн, якщо вона походить з росії чи Білорусі. Заборона на імпорт поширюватиметься на сільськогосподарську та тваринницьку продукцію, яка залишається в Латвії, а не на ту, що транспортується до інших країн-членів Європейського Союзу.

У зв’язку з цим голова бюджетно-фінансової (податкової) комісії Сейму, відповідальний за хід законопроекту в парламенті, Яніс Рейрс зазначив, що ці поправки були створені як альтернативний проект щодо іншого, поданого групою депутатів. У тому проекті пропонувалося ввести заборону на російські та білоруські продукти не тільки в Латвії, а й в інших країнах Євросоюзу. «З огляду на те, що така заборона вплине на спільну політику ЄС, яка не входить до нашої компетенції, (чинна - ред.) заборона на імпорт стосуватиметься лише споживання цих сільськогосподарських і тваринницьких продуктів у Латвії», – зазначив Рейрс.

При цьому прийнятий законопроект є додатковим елементом спільної санкційної політики ЄС, яка досі реалізується у відповідь на агресивну війну росії проти України. Зважаючи на те, що російська агресія в Україні триває, також триває робота над подальшими санкційними пропозиціями: йде пошук можливості як для посилення наявних, так і для встановлення нових санкцій, які б зменшили доходи держави-агресора та можливість вести війну в Україні, йдеться в анотації до законопроекту.

Дані Мінсільгоспу Латвії свідчать, що за перші 10 місяців минулого року імпорт російської сільськогосподарської та кормової продукції в Латвію становив 280 млн євро. Загалом 90% загального імпорту російської сільськогосподарської продукції в Латвію склали 4 товарні групи: корми, зернові, горох, ріпакова олія.

З прийняттям поправок Сейм доручив Кабінету міністрів протягом 2 тижнів після набуття ними чинності видати постанови, вказавши в них сільськогосподарську та кормову продукцію, яку заборонено ввозити до Латвії з росії та Білорусі. Також Кабміну доручено до 1 березня наступного року оцінити та доповісти Сейму про вплив планованої заборони на національну економіку та суспільні інтереси.

Як повідомлялось, наприкінці січня внаслідок коаліційних зборів прем'єр Латвії Евіка Сіліня ("Нова Єдність"), міністр землеробства Армандс Краузе (Союз "зелених" і селян) і голова фракції "Прогресивних" у Сеймі Андрій Шуваєв домовилися заборонити імпорт російського та білоруського зерна.

 

Латвія вимагає заборонити експорт російського зерна в ЄС і замінити його українським

Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт російського зерна, та вимагає вжити подібні заходи та ввести санкції проти російського експорту до ЄС на загальноєвропейському рівні, оскільки вся така продукція може бути замінена товарами з України. 

Про це в понеділок у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із сільського господарства і рибальства заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, повідомляє кореспондент Укрінформу

«Ми все ще просимо поширити на російське зерно та продовольчі товари європейські санкції. Латвія Ухвалила національне законодавство, яке захищає нас від російського імпорту до Латвійської Республіки. Це не вражає транзит до третіх країн, у тому числі до інших країн ЄС. Але з минулого четверга наш парламент (Латвії - ред.) ухвалив заборону на російське зерно та на імпорт продовольства в Латвійську Республіку», - підкреслив Армандс Краузе.

«Все, що імпортується з росії, може імпортуватися з України. І таким чином, ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо росії підгодовувати її машину війни», - додав латвійський урядовець.

Він зауважив, що САП ЄС потребує уточнення, оскільки з часів її останнього перегляду у 2021 році багато змінилося, і наразі Європа має війну на порозі. Цей розвиток багато чого змінює як у геополітичній ситуації, так і на ринку. Україна, наприклад, не може доставляти зерно в Африку, де є країни, які його гостро потребують.

«Зараз ми маємо ці труднощі на (польському) кордоні. Ми повністю підтримуємо Україну. З точки зору Європейського Союзу, те, що відбувається на кордоні, не є зрозумілим. Ми маємо переконатися, що у нас є вільний рух товарів між країнами ЄС, і що ми не маємо заблокованих кордонів. Ми маємо швидко адаптуватися. І не говорити "ми подумаємо про це, і щось зробимо за пару років". Я думаю, війна завершиться до того. Ми маємо діяти швидко», - наголосив латвійський міністр.

Нагадаємо, 26 лютого у Брюсселі проходила Рада міністрів ЄС з питань сільського господарства і рибальства. Вулиці Європейського кварталу у Брюсселі були перекриті тракторами. Таким чином європейські фермери вимагають від ЄС перегляду Спільної аграрної політики, зокрема, нових «зелених» стандартів щодо використання земель сільськогосподарського призначення.

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування