28.02.2019 14:00

Точне землеробство - основний інноваційний пріоритет українських агровиробників

версія для друку
28.02.2019 14:00

Річне дослідження інноваційності Agrohub Innovation Agenda виділило три основні пріоритети розвитку українських агровиробників. До них належать: точне землеробство, інновації в управлінні землею та ERP-системи управління компанією.

Дослiдження Agrohub Innovation Agenda, яке проводилось з лютого по грудень 2018 року реалiзовано інноваційною платформою Agrohub у партнерстві з Raiffeisen Bank Aval і охопило понад 150 топ-менеджерів агрокомпаній з банком землi різного обсягу.

За результатами дослідження основним інноваційним пріоритетомукраїнських агровиробників визнано точне землеробство.

Незважаючи на складність впровадження, аграрії йдуть на це, тому що технологія дає в середньому 15% економії добрив, палива та ЗЗР, дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цієї інновації для українських реалій величезний.

Другий пріоритет — інновації в управлінні землею. Аграрії розуміють, що земля — це головний актив їх бізнесу. Аудит і облік полів, аналіз цих даних через багаторівневі GIS-системи, що дозволяють відслідковувати кожну сотку, — в Україні з'являються такі технології роботи з земельним банком, яким можуть позаздрити і західні фермери.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, — це ERP-системи управління компанією. Найчастіше їх впроваджують великі холдинги. Потреба в технології обумовлена особливістю локальних агрокомпаній: величезними територіями, розкидом земельних кластерів і необхідністю управляти великими колективами.

«Вперше продіагностована ціла агрогалузь. Вперше розроблено матрицю зрілості — технологію, що дозволяє агрокомпанії оцінити себе на світовій мапі інновацій і зрозуміти, які наступні кроки робити. Я завжди кажу, що інновації, в кінцевому підсумку, — це про фінансовий результат. Завдання звіту — допомогти аграріям зробити вибір технологій для своїх потреб», — зауважила Юлія Порошенко, засновник Agrohub.

ІЦ УАК за матеріалами superagronom


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування