Український агросектор з 2010 по 2021 роки зробив дуже суттєвий ривок у розвитку. 17% українців працюють у сільському господарстві, агросектор виробляє 19 % ВВП. 70% продукції йде на експорт. Це одні з найвищих показників у Європі.
Про це повідомив виконувач обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на національному освітньо-професійному курсі для молоді «Державотворець: шлях до відновлення держави».
За його словами, виробленої української продукції достатньо, щоб прогодувати близько 400 мільйонів людей.
«В міжнародній продовольчій безпеці роль України дуже важлива. Після повномасштабного вторгнення країни-агресора Україна 4 місяці не могла експортувати продукцію. Це призвело до того, що глобальний індекс цін на продовольство у світі в 2022 році зріс на 35%. В країнах Африки сотні мільйонів людей були змушені суттєво зменшити споживання продовольства», – зазначив Тарас Висоцький.
Виконувач обов’язків міністра розповів, що Україна традиційно експортує зернові й олійні культури та багато іншої продукції. Зокрема, Україна займає 4 місце у світі з експорту кукурудзи, перше – по соняшниковій олії. Крім того, 7 місце по експорту м’яса птиці. Українські молочники входять до десятки лідерів з експорту вершкового масла. Також Україна на 4 місці з постачання волоських горіхів та у світових лідерах з експорту меду.
Нагадаємо, раніше Тарас Висоцький узяв участь у зустрічі з активізації співпраці з країнами Африки в агропромисловому секторі.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики