Цього року Україна планує ухвалити «Стратегію розвитку аграрного сектору України до 2030 року». Це одне із зобов'язань згідно з програмою підтримки економіки Ukraine Facility від Європейського Союзу. Серед важливих напрямків документа – збільшення переробки сільськогосподарської продукції та розширення експортних можливостей агросектору.
На цьому наголосив виконувач обов’язків Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час воркшопу з питань агросектору в рамках Ukraine Business Compact.
«Щоб зберегти потужності в агросекторі і підвищити його ефективність та експортні можливості, необхідно розвивати сектор з переробки. Це додана вартість продукції і збільшення доходів аграріїв. Наша мета – переробляти понад 50% сільськогосподарської продукції. Україна має досить великі можливості для переробки у тваринництві – виготовлення м’ясних і молочних продуктів, також вироблення різних видів олії. Крім того, розвиток виробництва кормів для тварин», - розповів Тарас Висоцький.
Він наголосив, що збільшення потужностей у переробній галузі агросектору сприятиме підвищенню енергетичної незалежності й енергетичної безпеки як України, так і Європейського Союзу. Україна може розширити виробництво біометану до 10 млрд кубометрів на рік. Для цього є відповідна транспортна інфраструктура та потужності.
Тарас Висоцький також підкреслив, що для агросектору важливо мати доступ до різних видів логістики для експорту товарів і можливості впроваджувати сучасні технології для виробництва.
“Україна завжди була експортоорієнтованою державою. Щорічно ми експортуємо 65-70% сільгосппродукції. І навіть попри широкомасштабну війну Україна серед основних постачальників продуктів харчування для понад 400 млн людей у світі. І ми плануємо зберегти ці обсяги в майбутньому”, - резюмував Тарас Висоцький.
Організатори зустрічі – Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економіки України та Київська школа економіки.
Довідково. Ukraine Business Compact – це платформа, заснована UN Global Compact та Урядом України. UBC об’єднує вже понад 700 провідних світових компаній для підтримки відновлення та економічної стабільності України.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики